Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 Eco Tsi DSG İbiza Yakıt Tüketimi

Emretto

Kayıtlı Üye
2016 Style Plus paket dsg şanzımanlı 1.0 Ecotsi 110 bg aracım var. Normal yakıt tüketimim 5.7'lerde ama çok kırsal bir bölgedeyim fazla dur kalk yapmıyorum. Aracım ilk çalıştırmada çiğ benzin kokusu veriyor dışarıya. Sizlerde de benzer bir durum var mı? Soğuk motorda çok fazla tüketiyor sanki..

1.2 tsi ile ilk çalışmada koku bayağı geliyor kapalı garaj olduğu için anlıyorum ama açık alanda pek denk gelmedi dostum normal bence, sıfır aldığımdan beri hep aynı 20 bin km oldu aracım bu arada.

1.2 tsi ile ilk çalışmada koku bayağı geliyor kapalı garaj olduğu için anlıyorum ama açık alanda pek denk gelmedi dostum normal bence, sıfır aldığımdan beri hep aynı 20 bin km oldu aracım bu arada.
Sağolasın üstad içimi rahatlattın biraz.

1.0 tsi dsg sahibiyim bende...şimdi küçük ve sıkıştırılmış bloklar oldukları için hassas motorlar ki zaten turbo ünite destekliler...ilk çalıştırmada bi 15 20 sn kdr aracın rolantisini bulmasını beklemen faydalı olucaktır( hava sıcaklıpına göre süre değişir) zaten motor tam ısınmadan 2.500 devir aralıklarını geçmek pek doğru değil turbonun selameti açısından...çiğ kokusu motorun vs. aksamların yeni olmasından da kaynaklanır...zaten bi 5-10.000 km yi bulana kdr motor tam randıman vermez(yakıt ekonımisi vs.) rodaj eskisi gibi yok ama ilk 1000 2000 km dikkatli ve zorlamadan kullanmak yine turbo ve mekanik aksam açısından faydalı olucaktır....ben mesela kontağı kapatmadan önce mutlaka 1 2 dk. turbo basıncının düşmesini beklerim...extra bi sıkıntı yoksa ki sanmıyorum,zamanla normale dönğcektir ve km arttıkça yakıtta düşüşler olur....

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

1.0 tsi dsg sahibiyim bende...şimdi küçük ve sıkıştırılmış bloklar oldukları için hassas motorlar ki zaten turbo ünite destekliler...ilk çalıştırmada bi 15 20 sn kdr aracın rolantisini bulmasını beklemen faydalı olucaktır( hava sıcaklıpına göre süre değişir) zaten motor tam ısınmadan 2.500 devir aralıklarını geçmek pek doğru değil turbonun selameti açısından...çiğ kokusu motorun vs. aksamların yeni olmasından da kaynaklanır...zaten bi 5-10.000 km yi bulana kdr motor tam randıman vermez(yakıt ekonımisi vs.) rodaj eskisi gibi yok ama ilk 1000 2000 km dikkatli ve zorlamadan kullanmak yine turbo ve mekanik aksam açısından faydalı olucaktır....ben mesela kontağı kapatmadan önce mutlaka 1 2 dk. turbo basıncının düşmesini beklerim...extra bi sıkıntı yoksa ki sanmıyorum,zamanla normale dönğcektir ve km arttıkça yakıtta düşüşler olur....

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim aracım 33000 km'de. Servise gittiğimde bir soracağım bu mevzuyu.
Stop etmeden önce 1-2 dakika çok değil mi? En fazla 10 saniyede turbo basıncı rölanti seviyesine düşer. Ben sadece uzun yoldan sonra turbo biraz soğusun diye bekliyorum o kadarını.

kullanım devrinize ve süresine göre değişir...bazen 4-5 saat lik uzun yolda yaptığınız basınç yüklemesini şehir içinde 4 5 dk da yapabilirsiniz...bekleme süreci sağlıklı olarak 1 ile 2 dk arasındadır...10 sn basınç düşürmek için oldukça kısa bi süre...yağın kartere inmesi,motor blok ve aksamların rahatlaması 10 sn de olmaz...50 sn ile 1.5 dk arası idealdir...

Geri
Üst Alt