Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0w30 Castrol Edge

Ahmet.YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Merhabalar

2004 Seat Toledo 1.6 16Valf araç için hiç 0w30 motor yağı kullanan varmı içinizde

abi yılda 40000 yapıyorum malesef çabuk geliyor o bakım da 0w30 var biraz daha ince ama castrol avrupda da bir çok vw grubu araca öneriyor malesef türkiyede elinde kalan kalan eski teknoloji yağları öneriyor

0-30 yağı ilk defa duydum desem yeri var :) ama avrupadaki yakıt farklılığınıda göz önünde bulundurmakta yarar var

abi aslında araştırdım ispanya da bir çok 16v arabalarda tercih ediliyormuş fiyat olarak üstüne birde bizimkilerden şu an piyasada satılan yağlarımızdan da ucuz açıkcası test edicem ürün elimde yok ama tedarik edip bir tecrübe etmek istiyorum acıkcası

bizim hava şartlarına pek uymuyor ve piyasada bulacağın ürün eski tarihlı olur(eski formül) artık getirmiyorlar en azından mobil de öyle..yağları aracımızda test etmeyelim derim istersen zeytin yağ kullan yine gider araç uzun zamanda ne olacağı ortaya çıkar

Ben yağ değişiminde ustanın 5/40 daha ideal önerilerini dahi hiçe sayarak fabrikasyon önerisi olan 10/40 koydurdum acaba doğru mu yapıyorum yoksa 5/40 da gider mi?
Aynı şekilde 1.6 16v toledo araç

5/30 kullanın arkadaşlar..10/40 mineral 5/30 tam sentetiktir

Bu yağ modelleri ve numara kısmında belirttiğiniz (5/30,10/40) gibi şeyler neye göre seçilmelidir? Aracın modeli vs yağın farklı numara vs seçmelerinde değişiklik gösterir mi?

Geri
Üst Alt