Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0w30 Castrol Edge

Bu konuda benim kafam da karıştı, şimdi biz bu araçlara hangi yağı koysak daha çok verim alabiliriz.
Bilen biri yardımcı olursa çok mutlu olurum. Aracım 1,9 TDI toledo signo.

Açıkcası hangi yağ bizler için uygun kimse net olarak 10w40,5w30 ,5w40 bile öneren servis veya ustaları duydum ve gördüm

Bu konuyu bir arkadaşımıza araştırırken ortaya çıktı 2004 Honda Accord için Türkiyedeki özel servis 5w30 öneriyor ama araçlar Japonda üretilirken 0w20 ile geldiğini ama türkiyede bu yağlar pahalı olarak satıldığı için biz 5w30 koyuyoruz dedi şimdi ona almanyadan yağ getirtiyoruz Castrol,Mobil gibi firmalar ise 0w20 fiyatına bize 5w30 veriyor buda acıkcası onlar için bir satış stratejisi

Ülkemizde sadece belli model yağlar hem satılıyor hemde kullanıma zorlanıyor gibi örnek vermek gerekirse 0w20 çok daha ince bir yağ belki bizim araçlarımız için de uygun bir yağ ama ne bunu araştıran bir kurum var ülkede nede bize örnek olacak birileri malesef firmaların satış stratejileri ne ise onu kullanmak zorunda kalıyoruz

Geri
Üst Alt