Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0'dan 100'e..

0-100 iki aracı performans olarak karşılaştırırken çok yanıltıcıdır. Aynı aracların 0-160 larına bakılsa o zaman uçurum fark edilir. Veya 60-120 , 120-180 gibi değerlerde olabilir kendi aracınızdan inip 1.9 130luğa binerseniz aradaki farkın ciddi büyük olduğunu zaten anlarsınız:)

Evet ibizadan inip golfe binince tabi ki fark eder ama 0-100 de öyle aman aman fark edeceğini sanmıyorum.. Ancak dediğin gibi 0-160, 120-160 veya 120-180 de farkeder tabi :)

golf 130a bir chip dünyaları değiştirir,hacim var,huzur var,bir de 6 vites var :D
ben de chipli+sırt çantalısı ile 9sn.civarında çıkıyorum; eşliğinde balata/lastik kokuları buram buram:cool: videoda kullanılmayan 4000devir üstü hizmete açılıyor chiple :D

Arkadaşlar dizel ibizamız.. 1.4 tdi 80 hp 195 nm tork.. 0'dan 100'e 11 sn'de çıkıyor..

http://www.youtube.com/watch?v=wJge-Ml3JQo&feature=related

Buda golf 1.9 tdi 130 hp asz motor 310 nm tork.. 0'dan 100'e 10 sn'de çıkıyor..
http://www.youtube.com/watch?v=4dnNdJvObCU

Aradaki 50 hp ve 115 nm fark sadece 1 sn'mi farkediyor:confused:

eklediginiz videolar bunu karsilastirmak icin pek verimli videolar degil.
birinci olarak ibiza yazilim yapilmis bir tdi. "mapped" diye yaziyor zaten.. ayrica stage 2 falan demisler ama neye gore anlamadim..
ben 9-9,5 saniyede 100 e cikabiliyorum revo yazilim ile.

golf ise cok kotu bi sekilde kalkmis.. o yuzden kiyaslama yapmak pek dogru degil.

islak zeminde kalktigim bir video; hatta kalkista asiri patinajdan oturu gaz bile kesiyorum. ona ragmen 10 saniye.

eklediginiz videolar bunu karsilastirmak icin pek verimli videolar degil.
birinci olarak ibiza yazilim yapilmis bir tdi. "mapped" diye yaziyor zaten.. ayrica stage 2 falan demisler ama neye gore anlamadim..
ben 9-9,5 saniyede 100 e cikabiliyorum revo yazilim ile.

golf ise cok kotu bi sekilde kalkmis.. o yuzden kiyaslama yapmak pek dogru degil.

son hızda durum nedir :)

ayrıca bu darkvex in videolarına bakmıştım,dumanı bol bi yazılımı var.. kaldı ki yurtdışındaki mazot kalitesi de buradan yüksek..

son hiz denemedim daha hic. benimkisi de guzel duman atiyor :)

son hiz denemedim daha hic. benimkisi de guzel duman atiyor :)
195 barajına takılma ihtimalin yüksek,oraya kadar tamam,sonrası iptal:)
duman ve aragazda kamyon-otobüsçülerle yarışıyoruz valla; senin youtube profilindeki videolara baktım da; aragazcıymışsın :D
bugün kaldırım kenarında-midibüsün önüne park ederken aragaz-duman senfonisi yaptık; şoförü şaşkın şaşkın baktı; kıskandı heralde :p

Ölçüm için, önce bir navigasyon cihazı vb. ile gerçek 100km/h nin, kullanılan otomobil kadranında kaça denk geldiği tespit edilir, sonra deneme yapılır. Fabrika verisinin 0.5 sn. kadar altına inilebilinir o kadar.

Ölçüm için, önce bir navigasyon cihazı vb. ile gerçek 100km/h nin, kullanılan otomobil kadranında kaça denk geldiği tespit edilir, sonra deneme yapılır. Fabrika verisinin 0.5 sn. kadar altına inilebilinir o kadar.

hic isim gucum yok onalarla ugrasamam valla :)
cok da umrumda yani :) ben bu sekilde gayet memnunum aracimdan..

Geri
Üst Alt