Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

08' İbiza, Araç sıcaklığının birden bire düşmesi..

Birkan6161

Kayıtlı Üye
Konu başlığında tam ifade edemesemde olayı ayrıntısıyla anlatayım.

Yol bilgisayarının olduğu yerde ( devir saatinin altı ) havanın kaç derece olduğu yazıyor bende o konumda.

7 dereceyi gösterirken birden düşmeye başladı ve 0'a kadar geldi kar işaretini gösterdi ve sesli olarak ikâz etti.

Bunun sebebi nedir birden düşmesinin? Bir sorun mu var yoksa boşunamı telaşlanıyorum? :)

Dediğim gibi 7 dereceyi gösterirken birden düşmeye başladı ve 0'a kadar indi..

aracı ilk çalıştırdığında 7 derece olup daha sonra düştüyse normal..
ama bir süre araçla yolda gidiyorsun bi anda 0a düşerse müşürde bir sorun olabilir :)

mesela geçen gün otoparkta dururken 13 derece gösteriyodu çalıştırdım bi anda 4derece oldu kar işareti çıktı :) son veriyi güncelliyor

Kontak kapandığında aracın hafızası en son ki sıcaklığı muhafaza eder ve kontak açıldığında ilk önce bu veri gelir daha sonra o anki hava sıcaklığına düşer yada yükselir.. muratcanın örneği gibi birşeyse korkulacak birşey yok..

Kontak kapandığında aracın hafızası en son ki sıcaklığı muhafaza eder ve kontak açıldığında ilk önce bu veri gelir daha sonra o anki hava sıcaklığına düşer yada yükselir.. muratcanın örneği gibi birşeyse korkulacak birşey yok..

aynen katılıyorum

Orada gosterilen deger arac sicakligi falan degil; hava sicakligi. o yuzden ters bir durum yok yani.
hava 4 derecenin altina dustugu zaman da sesli uyari vererek don uyarisi yapar.

Benim Toledo'da da benzer bir sorun vardı. Sıcaklık göstergesi sabit değer göstermiyordu. Önce klima ekranından (climatronic) hata koduna baktım, dış sıcaklık sensörü yazıyordu, sonra vagcom ile de aynı hata kodunu gördüm. Sol ön tekeri, davlumbazı döktüm, dış sıcaklık sensörünün soket kablosunun kopmuş olduğunu gördüm. Kablosu çok sertleşmiş ve kırılmış. vw'de çalışan bir arkadaştan aynı soketten istedim bi tane. Sonra da kopan yerden yeni soketin kablolarını ekledim.
Sorun çözüldü :)
Sizde de öyle bir problem olabilir.

Cevap vermeyi unutmuşum :D

Cevaplar için herkese teşekkür ederim.

Biraz daha geniş çaplı bir araştırma ile bunun sadece bir uyarı olduğunu gördüm.

Diğer araçlarımda başıma gelmemişti bu yüzden garipsemiştim :)

Geri
Üst Alt