Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

007'nin Başına Gelen.. :(

007

Kayıtlı Üye
Hep deriz ya maşallahı var, saat gibi araba.... diye diye sonunda nazara geldi.. Sabah 6.30'da e-5'de 6. vites 90km/s hızla giderken tam florya sapağında birden araç gaz yememeğe başladı ve devir birden 0'a düştü önce epc ışığı sonra yağ ve sonra da akü ışığı yanarak o hızda araç tamamen güçten düşüp motoru durdu.. dikkatlice önce orta sonra en sağ şeride kadar geçip emniyet şeride olamayan yolda en sağ daracık şeride çektim. reflektör ve tüm önlemleri aldım. Tabiki araba bir daha çalışmadı. Ama en ufak bir ses gelmedi. Yani bir kırılma bir kopma sesi gelmedi. Neyse çekici geldi ve daha 1 ay önce garantisi biten aracım doğuş esenyurta çekildi. Saolsun Hüseyin çok ilgilendi ama içaçıcı şeyler pek söylemedi. Triger zincirini tutan bir vida varmış o kırılmış ve zincir boşa çıkmış ve sonucunda supablar falan eğilmiş kısacası 7000liraya yakın masraf olabilir dedi. Aracım henüz 60km'de olduğundan ve 60bin bakımında daha yeni çıktığından bu masraf muhtemelen iyi niyet indirimi ile yarı yarıya düşecek dediler. Şimdi sizlerden bir fikir alayım.. Ne yapılmalı böyle bir durumda ? Alternatif çözüm başka ne olabilir. Kazası çiziği boyası bile olmayan kız gibi bir arabanın başına böyle birşeyin gelmesi..Serviste her 7500'de bir tüm filtreleri ve yağı değişen, 15000'de bir bujileri değişen kesinlikle zorlanmayan tüm bakımları sekmeden aynı doğuş otoda yaptırılan bir araçta böyle bir sorun olması normal mi? Evet kıymetli önerilerinizi bekliyorum.. Teşekkürler...

valla başka çözüm ne olur bilmem de çok üzüc ve sinir bozucu bir durum çok geçmiş olsun:(

Abi geçmiş olsun öncelikle.Masrafı normal şartlarda doğuşun karşılaması gerekiyor.Bu arabanın trigeri zincirli olduğu için sana hiç değiştirmeyeceğini falan söylüyorlar serviste.Vw grubu madem böyle bir laf edebiliyor,bakımı yetkili serviste yapılan arabanın masrafını da karşılamak zorunda %100.

Geçen aylarda arkadaşımın başına ilginç bir olay geldi.Tiguan kullanıyor kendisi.Garantisi bitmesine rağmen arabasını maslak doğuşa götürüyordu bakımlarda.Arabanın yağ ışığının yandığını gördüm yağına baktım dibinde var yok arası bir durumdaydı.Hemen servise götürmesini söyledim.Serviste bana biraz saçma gelen bir açıklama yapmışlar.1.4 150 lik motorlarda fazla yağ yakma ve piston aşınması gibi bir durum söz konusu olabiliyormuş.30 küsür bindeki araba için bunu demişler.Bu arada arabanın gidişindede bir sorun yok.Motor yapılması durumunda iyi niyet garantisinden belli bir kısmını onların ödeyeceğini söylemişler önce.Servise bu şekilde gelen başka arabalar da varmış.Daha sonra geri dönüş yaptıklarında sorunun fabrikasyon olduğunu ve bütün masrafın kendilerine ait olduğunu söylemişler.Sonuç olarak arabanın motoru komple yapıldı.Ki madem fabrikasyon ben olsam sandık motor isterim.
Senin durumunun da aslında bundan çok farkı yok.Trigerden çıkan parçanın senle alakası yok kesinlikle.Triger setinin rutin değişimi olmuyorsa böyle bir şey üretiyorlarsa garanti bitmiş dahi olsa kendi servislerine gelen bir arabanın masrafını karşılamak zorundalar.Yolda bu başına geldiğinde durmak için freni şişirip kaza da yapabilirdin o zaman ne olacaktı ? Onların hatasını kullanıcı ödemek zorunda değil.

Allah Allah sorun ne kaynaklı aceba?Büyük geçmiş olsun kardeş.

Çok geçmiş olsun iyi niyet garantisine girerse 3de 1ini siz ödersiniz
Ama 7000tl için indirim alın

geçmiş olsun kaan..biraz üzerine git garantiden mutlak yapılacaktır aracın

Çok geçmiş olsun Kaan abi...Sakınan göze çöp batarmış derler,nazar değdi arabaya..:(

Geri
Üst Alt