Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0 Leon'dan hafif zırıltı sesi?

hocam nasıl yani ticari?

aracı aldım, 3000 de gel dediler, eksilttiği yağını eklediler (1 ltden az fazla), kapı ayarı ıvır zıvır ayarlarını yaptılar, bijonlarını vidalarını sıktılar, hepsini gözümün önünde yaptılar, hayırlı olsun tekrardan diyerek yolladılar, servis formu bile vermediler, 1500 - 3000 bakımı vardır çoğu araçta, ondan da bir ücret talep edilmez.
Ya para talep etselerdi. Size 300 lira fatura çıkarsalardi ne olacak. Herhangi bir bakim kagidina imza attilarmi kaşe bastılar mi hayirrrrr.
Tabiki iyi niyet çerçevesinde kendileri herseyi karşılamislar. Ya karsilamaslardi bunun adi ticari olurdu. Anlatmak istedigim bu

Ya para talep etselerdi. Size 300 lira fatura çıkarsalardi ne olacak. Herhangi bir bakim kagidina imza attilarmi kaşe bastılar mi hayirrrrr.
Tabiki iyi niyet çerçevesinde kendileri herseyi karşılamislar. Ya karsilamaslardi bunun adi ticari olurdu. Anlatmak istedigim bu

ya tabii ki dediğiniz doğru da sonuçta satarken, 3000 de ücretsiz chec-up ı var getirin fabrikadan yanlış yapılmış bir şey var mı, bir sorunu var mı kontrol edelim diye satıyorlar, ha bir sorun çıkarsa da araç sonuçta garantili, gene para talep edemez.

Servisleri bu kadar gaddar bir hale de getirmemek lazım, pahalı mı, evet pahalı ama bir işçilik hatası vs gibi bir sorun olduğunda da suçu kabullenmek zorundalar, marka desteği var sonuçta arkada, distribütörü bile suçu kabul etmese, marka kendi imajı için o sorunu halleder, ama saniyede yapılan iş olduğunda bana ne diyip geçme hakkını da vermiş olursunuz. Bunun bedeli de işte serviste ödenen fazla paralar.

valla keşke banada deselerdi 3000 km de filan gelcen bi bakcaz filan diye bana direk 1 yıl sonra yada 15000 km olunca gelceksin dediler o kadar doğuş oto esenyurt bu şekilde yani. Zaten kararsız kaldım bu doğuş oto Esenyurt iyi bir yermi kötümü çözemedim..

hocam siz götürün gene, bakar ilgilenirler yep yeni araç sonuçta, hem bir elden geçmiş olur

Merhaba herkese,

yazılanlardan sonra bende aracımda bu sese dikkat ettim, özellikle rampadan yada kasisten çapraz geçerken sanki bir plastik esnemesi gibi ses geliyor.
önceden radyo/müzk açık olduğu için hiç dikkat etmemiştim.

ayrıca bu 2. vites sorunu tam olarak nedir? bende manuel kullanıyorum ve 1'den 2'ye geçerken bir yerde sanki bir sıyrılma yada kopma hissi veriyor. o mu acaba.

syg.

Serhat bey sizin dediğiniz sıyrılma olayı bende olmadı ve bu konuyla pek alakası olacağını sanmıyorum arkadaşlar ondan bahsetmedi ama sanki böyle hani eskiden bi kamyon geçerdiden cam hafiften zırıltı yapardı öyle ses arada geliyor hep değil bende çözemedim mesela bugün gelmedi o ses hiç :S neyse yeni aracı gösterme konusu ise 1000km de anahtarlık vermemişlerdi ellerinde kalmamıştı çağırdılar vermeye orda bi zorla göz ucuyla baktırdım 100mt aracı kullandı canavar dedi bu şekilde birşey oldu işte

Malesef araçlarımız bazı sesleri çıkarıyor. Bu havalar soğuduğunda, yada kapı fitilleri tozlandığında daha da artıyor. Bende seslere çok takıntılı biriyim ama malesef alışmak zorundayız. Servise gidip bazı noktalara izolasyon yaptırıp trim seslerini belli bir noktaya kadar çözebilirsiniz. Ama o noktada araç içindeki bazı parçalar sökülüp tekrar takılacak. Servislerin işçilikleri de malum. Yani karar sizin.

Ayni ses bende basladi tam surucu kapisindan geliyor b sutunu mu degilmi tam emin degilim
Altura gittim baktilar ama cozemediler
Dogus otoya gidicem

Geri
Üst Alt