Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0 Leon'dan hafif zırıltı sesi?

Arkadaşlar merhaba bu sabah soğukken aracıma bindiğimde yine aynı sesin olduğunu duyunca kriz geçirdim okadar işten izin aldım servise gittim 100 takla rica minnet işlem yaptırdık yok gösterge panelinin altında direksiyon ile ayıran plastik hala zırıltı yapıyor çıldırcam elimle ellediğimde kesiliyor hafta sonu slikon sprey sıkıcam kendim bakıcam başımın çağresine sanırım internette araştırdım başkalarınında başında aynı dert var bizim forumda yeni kasa leonu olanlar lütfen yorum yapabilirlermi sabah soğukken hiçmi ses yok araçlarda ön gösterge paneli çevresi çok merak ettim?
Valla şimdi aklıma geldi bu ses ile ilgili bir arkadaş on gösterge kısmını çıkartıp boşluk içine ince sünger tarzı bir malzeme koymuştu ses ondan sonra kesildi diyordu eğer sökerseniz mutlaka tam çerçeveyi kapatın boşluk olmasın hiç bir yerinde

Arkadaşlar merhaba bu sabah soğukken aracıma bindiğimde yine aynı sesin olduğunu duyunca kriz geçirdim okadar işten izin aldım servise gittim 100 takla rica minnet işlem yaptırdık yok gösterge panelinin altında direksiyon ile ayıran plastik hala zırıltı yapıyor çıldırcam elimle ellediğimde kesiliyor hafta sonu slikon sprey sıkıcam kendim bakıcam başımın çağresine sanırım internette araştırdım başkalarınında başında aynı dert var bizim forumda yeni kasa leonu olanlar lütfen yorum yapabilirlermi sabah soğukken hiçmi ses yok araçlarda ön gösterge paneli çevresi çok merak ettim?

Hocam için rahatlar mı bilmiyorum :D Genelde soğuklarda veya biraz bozuk yoldan gidince benim aracında direksiyon yanında far düğmesi varya o yerinden hafif çıkar gibi oluyor ve ses yapıyor. Elimle itiyor yerine otutturunca düzeliyor. Gerçi benim araç ibiza. Sanırım sürdükçe sürdükçe araçlardan sesler gelmeye başlayacak.

kendi söküğümüzü kendimiz diktik başak bir kaynaktan arkadaşımızın birinde de aynı sorun olmuş teknik bilgiye hakim olduğundan kendisi halletmiş ve paylaşmış resimli anlatım var aynısını bugün iş yerinde bende söktüm ve işlemi gerçekleştirdim ses yapabilecek her yerini kapladım bakalım umarım yarın sabah aracıma bindiğimde ses gelmeyecek inşallah.Deneyimlerimi buraya yazıyorum inşallah başına böyle bir şey gelen olmaz umarım ama gelirse yardımcı olur bu konu

Bence servise götürebilirdin. Aracın zaten garantisi var ve bundan sorumlular. Götürdüğün an ilgilenmek durumundalar.

Bence servise götürebilirdin. Aracın zaten garantisi var ve bundan sorumlular. Götürdüğün an ilgilenmek durumundalar.
Servise gittim ufak bir bant yapıştırdı her araçta ufak tefek sesler çıkar kafana takma abi dendi bende kendim yapmak zorunda kaldım

Xperia Z tapataklak ile yazdım :)

2016 model leon aracımda, bozuk yolda kum, çakıltaşı veya pis bir yerden geçince çamurluğa gelen ses aracın her yerine yayılıyor. bunu nasıl çözebilirim.

Geri
Üst Alt