Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0. Km İle Uzun Yol

vlknkry

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

10 Ekim cuma günü sıfır kilometre İzmir'den ibiza 1.4 style alacağım ve Bodrum'a döneceğim. Sıfır km araç ile uzun yolda dikkat etmem gerekenler nelerdir? Yapabileceğim azami hız ve devirler hakkında bilgisi olan var mıdır?

Bir diğer konu ise, aracın ön tampon alt kısma ve arka tampon plaka kısmına siyah kaplama ve vakit yeter ise jant boyama yaptırmak hatta fırsat olursa da osram yada philips beyaz far taktırmak istiyorum. İzmir'de bu konuda bana yardımcı olabilecek yada usta tavsiyesinde bulunabilecek bir arkadaş arıyorum.

İlk 100-150 km 2500 deviri geçmemeye mümkünse 2000 devir bandında kullanın. 1500 km olduktan sonra ara ara 4bin 5bin devirlere çıkıp inin ki motor alışsın. 5bin km sonra da istediğiniz gibi kullanın. Benim tavsiyem bu yönde olacak...
Diğer sorularınıza da İzmir'den arkadaşlar cevap verecekelrdir..

Şimdiden hayırlı olsun aracınız mbu dan mı alacaksınız aracınızı birde 2 bin deviri gecmemeye özen gösterin her bin km de araca yavaş yavaş yuklenin 3-5 binden sonra istediğiniz gibi kullanın izmirde usta bilmiyorum ama servis yardımcı olur hem internetten de bu işi yapan yerlerin adreslerini alın gidince yardımı olur

hayırlı olsun şimdiden. Allah kaza bela vermesin. Trafik kurallarına uyun rodaj geçene kadar aracınızı sıkıştırmayın. ne kadar iyi sürücü olsanızda altınızdaki aracı tam tanıyabilmek için bir müddet kullanmanız gerektiğini unutmayın.

aracın hayırlı olsun. kazasız sürüşler dilerim. diğer arkadaşlar yazmış zaten yapılması gerekenleri. bana sorarsan bir müddet stok halde kullan ve yavaş yavaş sıkıldıkça yap dediklerini....
Farın da açık olsun Yolun da....

Geri
Üst Alt