Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0 km İbiza Alacağım -Yardım-

muratdogan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,

0 km İbiza 1.4 85 HP Reference almak istiyorum. Aşağıdaki sorularıma cevap arıyorum. yardım ederseniz memnun olurum.

1) Herhangi bir bayide fiyat konusunda yardımcı olabilecek tanıdığı olan bir üyemiz var mı ?

2) Opsiyonel donanımlardan "mutlaka seçmelisin" dediğiniz bir donanım var mı ?

3) Ve son olarak tavsiye eder misiniz ? eski ve yeni kullanıcıları araçlarından memnun mu ?

Cevap yazan herkese tek tek teşekkür ederim.

Siz daha öncede ikinci el olarak bakıyordunuz sanırım. Sorularınıza az çok yardımcı olmaya çalışayım.

1) Herhangi bir bayide fiyat konusunda yardımcı olabilecek tanıdığı olan bir üyemiz var mı ?
Benim şahsen aracı aldığım yer ile görüşebilirim eğer ciddi iseniz. Tabi kesin indirim yapar mı bilemem.

Bu bana göre göreceli bir durum. Yani kimisi için park sensörü gereksizdir, kimisi için olmazsa olmaz. Size kalmış. Aracı aldıktan sonra pişman olmamanız için iyi değerlendirin derim. Bende mesela donanım hastalığı var. Sürüşün konforlu hale gelmesi için her türlü kolaylığın elimin altında olmasını seviyorum.

3) Ve son olarak tavsiye eder misiniz ? eski ve yeni kullanıcıları araçlarından memnun mu ?
Kesinlikle tavsiye ederim. En önemlisi VW fabrikasından çıkan bir araç olduğu için içinizin daha rahat olacağını düşünüyorum. İhtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte. Fiyatı oldukça uygun. Ne biliyim 2. el araca gidip 25 bin bağlamak yerine 28 bin civarlarında sıfır almak her zaman daha mantıklı diye düşünüyorum.

1) Herhangi bir bayide fiyat konusunda yardımcı olabilecek tanıdığı olan bir üyemiz var mı?
Hangi bayi olursa olsun 200-300 TL geçmeyecektir. Yada en fazla bir park sensörünü bedava taktırabilirsiniz.

Alacağınız araç zaten Reference olarak yazmışsın. Reference'a ek birşeyler alacağına bir üst versiyon Style tercih edebilirsin. En azından sonradan ekleyip Reference araca bineceğine orjinalden Style olmasında fayda var.

3) Ve son olarak tavsiye eder misiniz ? eski ve yeni kullanıcıları araçlarından memnun mu?
Ben eski kasasını kullanıyorum, gayet de memnunum. Bu benim ikinci seat aracım. Her ikisinden de fazlasıyla memnunum. Muhtemelen bir sonraki aracımda Seat olacaktır. Yeni kasa kullanan arkadaşlarında görüşlerini almakta fayda var.

Evet Ziya bey daha önce 2. el araç bakıyordum ama bulduğum araçlar hep yorgun çıktı. bende bütçeyi arttırıp sıfır araç almaya niyetlendim. niyetim ciddi :) sizde bir fiyat alıp bana söylerseniz çok mutlu olurum :)

Yasin bey yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sayenizde kafamdaki fikirler netleşmeye başladı :)

Merhabalar... Arabamı alalı 8 ay oldu. İlk gün ki heyecanımı burada arkadaşlarla paylaşmıştım. Yılda 10 bin ya yaparım ya yapmam diye almıştım arabamı ancak şu an arabam 11 bin km de :) Arabamdan memnunum umarım o da benden memnundur zaten asıl mesele de bu :) ibizaya güzel baktığımız sürece bizi yolda bırakacağını sanmıyorum. Ben arabamı alırken gene 28.500 idi pazarlıkla 28'e aldım. üstüne park sensörü takmışlardı hediye olarak. zaten o park sensörü etse etse 30-40 lira ya eder ya etmez. Bu hafta sonu izmir'den çanakkale bolayıra gittim yaklaşık olarak 760 km. Ortalama hızda gittim 90-110 arası sonuçta düz hesap 200 lira yaktı. Şu an için arabamdan memnun olmadığım kısım : ön cam çıtaları özellikle virajlarda görüş açımı düşürmesi ayrıca kapı kollarının sert plastikten olması bu da özellikle uzun yolda insanın dirseklerini acıtıyor. Onun harici galeriden kol dayama kapabilirseniz kapın derim. Genel anlamda 28.500'e şu an sıfır piyasasında bence en müthiş araba.

1-)İstanbul içinde Erya ve Kayadibi bayilerine gidebilirsiniz.Bu bayiler SCW'yi tanır ve normal müşteriden daha fazla hürmet görürsünüz.

2-)Aracınızı alırken park sensörü taktırıp ve kapı kolları,aynaları aracın rengine boyatabilirsiniz.

3-)Ben şuan aracımdan memnunum.Neden derseniz:Ben aracımı 25 bin lira ya aldım.O fiyata sıfır bir araç almışım,araçta çoğu arabada olmayan cruize kontrol bile var.

Evet Ziya bey daha önce 2. el araç bakıyordum ama bulduğum araçlar hep yorgun çıktı. bende bütçeyi arttırıp sıfır araç almaya niyetlendim. niyetim ciddi :) sizde bir fiyat alıp bana söylerseniz çok mutlu olurum :)

Yasin bey yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sayenizde kafamdaki fikirler netleşmeye başladı :)

Az önce telefonla görüştüm. Araçlar zaten şu an için kampanya fiyatında olduğu için çok fazla bir şey yapamadıklarını söyledi.
Reference pakette 28.000 TL, Syle pakette de 32.300 TL fiyat aldım.

Liste fiyatları üzerinden 500TL indirmişler. Bence Style tercih edilebilir. kapı kolları vs. abidik kubidik şeyleri saymazsanız. Cruze kontrol, dijital klima, 4 cam otomatik, 15 alüminyum jant, sürücü-yolcu ön-yan hava yastığı gibi farka değecek özellikler var.

bora arkadasiminda dedigi gibi on taraftaki cam citalari gorusu zorluyor biraz, onun disinda bu devirde arka camlarin elektrikli olmasinin hala ozellikten sayilmasi beni delirtiyor ve arka kapilarda hoparlor olmayisi disinda fazla bi eksisi yok aracin.Yani bu fiyata bu kusurlar da normal karsilanabilir.Benim size tavisye edecegim opsiyon paket eger arac surusunuz agresif ise bir ESP paketi olacaktir, onun disindaki opsiyonlar cokta onemli degil bana gore.Simdiden hayirli olsun.

Geri
Üst Alt