Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

şifreli bijon anahtarını kaybettim !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

scgnbsl

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bugün lastiğim patladı.iki yerden çivi geçmiş.stepneyi taktım lastikçiye gittim yama yapıldı.stepne sökülüp lastik takılacak şifreli bijonu bulamadım.patlak lastiği söktükten sonra bagaja koyduğumu hatırlıyorum ama bulamadım.lastiği değiştirdiğim yere gittim baktım orda da yok.şimdi ne yapmam gerekiyor.tüm bijonları kestirmeli miyim.yoksa tornacı birşeyler yapabilir mi? nasıl çözeceğim bu durumu bilemedim.stepneyle kaldım öylece.

geçmiş olsun seçkin bu konuda sana tam anlamıyla kadir yardımcı olucaktır daha yeni başından geçti bu olay...

geçmiş olsun seçkin bu konuda sana tam anlamıyla kadir yardımcı olucaktır daha yeni başından geçti bu olay...

sağol abi.bugün vardı üstümde bi karabulut ya hayırlısı.:confused:inşallah uğraştıran bi çözüm değildir gerçi başa gelen çekilir ne yapalım .

nerde okudum tam hatırlamıyorum ama bu durumlarda çekiç, torna vs ile yapılan girişimlerin büyük hasarlara neden olabildiğinden bahsediyorsu arkadaşlar aman dikkat edin

Servise Başvurun Şase numarasından yeni bir şifre temin ederler..

nerde okudum tam hatırlamıyorum ama bu durumlarda çekiç, torna vs ile yapılan girişimlerin büyük hasarlara neden olabildiğinden bahsediyorsu arkadaşlar aman dikkat edin

biraz bakınayım dedim kimisi aracın beyni yanar falan yazmış.vay arkadaş ne belalı bi iş gelmiş başıma.

yetiş @RedLine :) durumu nasıl çözdün bi el at olaya :)

biraz araştırma yapayım dedim.aşağıdaki diyolog beni kopardı :

--Size tavsiyem şifreli bijonları söküp atmanız çünkü şifre kaybolursa büyük çok bela oluyor. Herkes ben kadar şanslı olmayabilir, yani şifrenin aynısını bulamayabilir. Çok düşük bir ihtimal olan alaşım jantların çalınması inanın o şifreyi kaybetMekten daha iyidir !!!

--ruhsatın içine,aracın kitapcığının içine yazarsın sonra hiç kaybolmaz. puhaha:eek:

tecrübe ile sabit olup.
en yakın tornacıya gideceksin tornacı bijona uc kaynatıyor ve sökülüyor. tabi bundan sonrası ise şifreli bijonu kullanmamak yok illa kullanacaksanda orjinal şifreli bijon anahtarı ise servisten yenisini sipariş vereceksin. geçmiş olsun.

yetiş @RedLine :) durumu nasıl çözdün bi el at olaya :)

biraz araştırma yapayım dedim.aşağıdaki diyolog beni kopardı :

--Size tavsiyem şifreli bijonları söküp atmanız çünkü şifre kaybolursa büyük çok bela oluyor. Herkes ben kadar şanslı olmayabilir, yani şifrenin aynısını bulamayabilir. Çok düşük bir ihtimal olan alaşım jantların çalınması inanın o şifreyi kaybetMekten daha iyidir !!!

--ruhsatın içine,aracın kitapcığının içine yazarsın sonra hiç kaybolmaz. puhaha:eek:
ooooo sıkıntı çok büyük çooook :D erkan abiyle istanbuldan aldığım sarı leonun bijon kilidi araçtan çıkmadı. lastikleride eskiydi dedim lastik değiştireyim. gittim lastikçiye e bijon kilidi yok napıcaz. kilitli bijonlara demir kaynaklayıp tek tek açacaklarını bunuda tornacının yapacağını söyledi yalnız jantında yanıklar oluşacak dedi. yaptırırmıyım yaptırmadım. yığınlada para istediler. bi kaç lastikçi daha gezdim hepsinden aynı sonucu aldım. doğuşu aradım şase nuımarasıyla getirirler dediler. doğuşta ne alakaysa böyle bi uygulama yok artık getirtmiyoruz dedi. we yaklaşık 100 farklı çeşit kilit olduğunu bu yüzden başka bi araçla uymayacağınıda söyledi. sonra Mehmet (igci_01) doğuştaki tanıdıklarına götürdü aracı we emin ol 5 dakkada söktüler. zaten toplamda 25 farklı bijon kilidi warmış ellerindede hepsinin yedeği bulunuyormuş. bijonları söktüm en uzağa fırlattım attım:D yerinede saolsun erkan abi (erkani) kendi aracındaki orijinal şifreli bijonları yolladı. serwiste tanıdığın warsa bu şekilde açtıracaksın başka çaren yok sanırım..

tecrübe ile sabit olup.
en yakın tornacıya gideceksin tornacı bijona uc kaynatıyor ve sökülüyor. tabi bundan sonrası ise şifreli bijonu kullanmamak yok illa kullanacaksanda orjinal şifreli bijon anahtarı ise servisten yenisini sipariş vereceksin. geçmiş olsun.

sağol abi.azönce servisle görüştüm araç olmadan bijon anahtarını veremiyorlar.en yakın servis 200 km civarı bana.mecburen tornacıya gideceğim.kaynak işleminde nelere dikkat edilmesi gerekir abi nette araştırdım da biraz aracın beyni yanabilir falan yazılmış doğruluk payı nedir.başımıza iş almayalım sonra.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt