Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

şamandra

kuzeyy

Kayıtlı Üye
slm arkadaşlar dün aracımı fulledim tabanca attıktan sonra depo ağzına kadar doldurdum tam 205 ytl:( 120 km şehir içi gtiim düşemdi trabzona gittim döndüm oldu 272 km gene düşmedi ibre sanırım takıldı bidahada depo tamamem boşken başıma gelmişti dik bi bayır çıktıktan sonraa serviste söktü taktı usta biş yok bunda dedi ama düzelmiştii..kltuğu kaldırıp bi söküp taksammı yoksa servisemi gitsemm...

Hiç bişey yok merak etmeyin. Yedek depo diye tabir edilen aslında doldurulmaması gereken kısmını da doldurmuşsunuz. Yani aracınızda sadece fazla yakıt var. Biraz gezdikten sonra şamandıranın okuyacağı ayara gelir.

araba nedır ? benım eskı kasa leondada bazen cok gec dusuyodu ıbre,bıldıgım kadarıyla deponun seklıyle alakalı b durum,ustlerde cok yavas dusuyo altlara dogru dusus hızlanıyor.Bu arada kendın sokebılceksen servıse gıtmene gerek yok benım fıkrım

---------- Post added at 11:58 ---------- Previous post was at 11:57 ----------

Hiç bişey yok merak etmeyin. Yedek depo diye tabir edilen aslında doldurulmaması gereken kısmını da doldurmuşsunuz. Yani aracınızda sadece fazla yakıt var. Biraz gezdikten sonra şamandıranın okuyacağı ayara gelir.
Bu da olası bsey

205 tl benzin almışsın 272km de ibre inerse servise gitmek gerek bence:) yedek die tabir edilen genleşme haznesinide benzinle doldurdugun için ibre geç düşer normaldir

Yazın babamda arabaya 70 litreden fazla benzin doldurmuştu nasıl aldı bende bilmiyom nerdeyse 350km yakın yol yaptıkdan sonra çubuk düşmeye başalamıştıı.

takma kafanı yaa ne gusel ıste ıbren dusmuyo ben ıbreyı hıc yukarlarda goremıyorum kı :D

Yazın babamda arabaya 70 litreden fazla benzin doldurmuştu nasıl aldı bende bilmiyom nerdeyse 350km yakın yol yaptıkdan sonra çubuk düşmeye başalamıştıı.

60 dan fazladır o 70 imkansız ben yolda kaldgımda 63 lt yi geçiremedim

60 litre alıyo mu leonlar ya

arkadaşlar aracım yeni leon bundan önce fsi golfüm vardı onuda fullerdim uzun yolda270 km ibre oynamamıştı ama bunda imkansız bide 272 kmden sonra merak ettim bi daha aynı şekilde doldurdum 70 ytl benzin aldı yani ibre takıldıı harbii kendi kendine düzelirmi bilmiyorum dedim ya bidaha oldu bana bu arabada çok az benzin varken dik bi rampa çıktım ibre bu seferde benzin yokken çeyreğin 1 kademede üstüne çıktı şimdide öle sanırım 150 km gittim şuan hala ibre tepede 720 km gider diyo yol bilgisayarı olmazsaa bi söküp takacam oda olmasa servise gidicem neyapim

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:10 ----------

60 litre alıyo mu leonlar ya

60.4 litre koydum işte ama ışık yandıktan sonra 25 km şehir içi yapmıştım epey boştu depo

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

bu arada ben leonu hep böle fuulerim en fazla170 gitti uzun yolda sonra düşerdii yani bu kesin takıldı maleseff

Geri
Üst Alt