Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ısıtma bujileriiiiiiiii

quArd

Kayıtlı Üye
daha yeni merkezi kilit işini halletmişken ortaya birde ısıtma bujilerinin yanıp sönmesi çıktı..
araştırdım stop lambası ve arkadak bagaj kapağına giren kablodaki kırıkların olabileceğini yazmış arkadaşlar...

dedikleri gibi fren lambalarına baktım kabloyu oynayınca parklarla birlikte yanıp sönmeye başladılar... fren lambaları park lambaları sonra gariptir hepsi birden söndü... (sanırım sigorca cortladı. bakmadım sinirden)

parklar ve farlar kapalıyken arabayı çalıştırdığımda arkada hiç bi ışık yanmıyor frene bassamda
farları açınca arkadaki ışıklarda yanıyor bu arada halaaa yanıp sönen ısıtma buji uyarısı..
ne oluyor arabaya arkadaşlar bilgisi olanlardan cvp bekliyorum kafayı yedi araba...
kurşunmu döktürsem ne yapsam !!!:mad::mad::mad:

O arkadaki arızayı hallettiginizde sonecek sıkıntı olmayacak

gece gece deli oldum yaaaa inş. dediğin gibidir de elektrikçi yolu göründümü kendimiz halledermiyiz acaba?

Biraz ilgilisiniz aslında bez bant ve yankeski birde maket bıçağı ile işlemi kendinde yaparsın kırmızı siyah kablo fren kablosu kahverengi sase yani eksi gri Sari ve gri beyaz park lambalarının kablosu aslında yapabilirsin şimdiden kolay gelsin

Biraz ilgilisiniz aslında bez bant ve yankeski birde maket bıçağı ile işlemi kendinde yaparsın kırmızı siyah kablo fren kablosu kahverengi sase yani eksi gri Sari ve gri beyaz park lambalarının kablosu aslında yapabilirsin şimdiden kolay gelsin

sen yalamış yutmuşsun olayı ya :D
iş çıkışı ilk işim söylediğim gibi kabloları yenimek olacak kablolar tek tel mi çok telmi ona görede kablomu ayarlayayım bari birde hangi malzemeler lazım olabilir tam olarak
:)

sen yalamış yutmuşsun olayı ya :D
iş çıkışı ilk işim söylediğim gibi kabloları yenimek olacak kablolar tek tel mi çok telmi ona görede kablomu ayarlayayım bari birde hangi malzemeler lazım olabilir tam olarak
:)

Dursun Usta Piridir tabi de Ezbere Söylemesi benide Şaşırttı çok Önemli bi sıkıntı değil kısa devreyi bulup onu hallettiğinde çözülecektir sorun kolay gelsin:eek:key:

Dursun Usta Piridir tabi de Ezbere Söylemesi benide Şaşırttı çok Önemli bi sıkıntı değil kısa devreyi bulup onu hallettiğinde çözülecektir sorun kolay gelsin:eek:key:

gerekli malzemeleri bilsem önceden hazırlıklı açarım kendim yaparım da ... varmı dostum senin bi bilgin

Kablo Tamiratı yapacaksın Eğer daha evvel yapmadıysan ortalama bi elektirikçi işini görür:eek:key:

elim yatkın yatkın olmasınada orjinalliğini bozmaması açısından kabloların renkleri veya hangi tip kablo (çoklu tel veya tek), yeni kabloyubirleştirrken lehimmi yoksa düz sarmamı ?
sarmada oksitlenme olur diye biliyorum ama bunlar için sormuştum

elim yatkın yatkın olmasınada orjinalliğini bozmaması açısından kabloların renkleri veya hangi tip kablo (çoklu tel veya tek), yeni kabloyubirleştirrken lehimmi yoksa düz sarmamı ?
sarmada oksitlenme olur diye biliyorum ama bunlar için sormuştum

Ohohh Sen bu işi havyasına Pastasına lehimine kadar biliyorsan bi üçlü uzatmaya bakar kardeşim.. Yerinde olsam Dursun Ustanın Söylediği kaboların kopmuş olanını keser yeniden Lehimle birleştirir ardındanda izole bantla sarıp tekrar O Bagaj plastiğinin içine sokardım tabi plastikten çıkmıyorsa malzemecilerde öyle ek yerleri için satılan kauçuk malzemelerde var bi hırdavatçıdan temin edebilirsin eğer ek yerinde değilse (ki büyük ihtimalle orda oluyor kırılma) işin daha basit olur:eek:key:

Geri
Üst Alt