Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ınsp yazısı hakkında

km yi söndürseniz de, zamanı dolunca, 18 ay gibi yeniden yanabilir, normalde, bakım yaptırdığınız yer, bunu cihaza bağlayıp söndürmeli.

arkadaşım el ile söndürülebiliyor. ben yaptım 2008 cordobamda. aracın kontağı kapalıyken km sıfırlama düğmesine basıp basılı tutuyoruz, sonra elimizi düğmeden çekmeden arabayı çalıştırıyoruz, bu arada sıfırlanabilir km nin sıfırlandığını göreceksin, hala düğmeyi bırakmıyoruz ve yaklaşık 10 sn böyle tuttuktan sonra, saati ayarlar gibi bir kere sağa tık yapıyoruz. yazı siliniyor.

düğmeye basarken sağa tık yapamamıştım ben ama seri bi şekilde basmayı bırakıp sağa çevirince, yazı silindi :eek:key:

kolay gelsin, bir kaç kere denemen gerekebilir. bu arada o sıfırlanan trip, işlem tamamlanınca aynen yerine geliyo. :eek:key:
aynen dediğin gibi yaptım teşekkurler:)

km yi söndürseniz de, zamanı dolunca, 18 ay gibi yeniden yanabilir, normalde, bakım yaptırdığınız yer, bunu cihaza bağlayıp söndürmeli.
abi bakımları bi tanıdık yapıyor.ben malzemeyi alıyorum o işlemi yapıyor.bakalım bu sefer nerde yaptırırım bilemiyorum ama bi öncekinde bilgisayar vs.yoktu.ama işini iyi yapan bi ustamızdı.

geçmiş olsun genelde yetkili serviste yapılmıs olsa bakımları yapılıp yazılıma pc ile bağlanarak gerekli bilgiler aktarılıyor arıza kayıtlarına bakılıyor vs sonra elle yada manuel siliniyor( pc ile silinme taraftarıyım)

bi daha ki sefere bilgisayara bağlarız artık.:) teşekkurler arkadaşlar.

cihazdan silme ile manuel silme arasında hiçbir far yok. içiniz rahat etsin bu konuda. ben vw de mekanikerim. bazen aracı cihaza bağlamadan önce her ihtimale karşı unuturuz falan diye araca biner binmez manuel sıfırlıyorum ben mesela. cihaza bağlayınca sıfırladığım da oluyor. manuel sıfırlayınca cihaz o yaptığınız hamleyi okuyor zaten merak etmeyin. içiniz rahat etsin :):)

cihaza bağlatma ücreti 20 tl ümranıye de sanıyede yapıyorlar .daha buyuk bır uyarı verıyodur haberın olmaz
20 den kacarken olursun 500 luk :)
dizel araba az yakar cok bozulur :)

Herhangibir servise uğrayıp sildir derim kardeşim.Maksat sadece onu silmek olmasın ,sanada bahane olur.
Aracının daha önce verdiği arıza ve hatalarıda görebilirsin.Beş dakika evet ama ne arızalar vermiş,servis elemanı bakarken ona sor ne gibi arızalar var diye sonra sildirirsin.Aracın ileride verdiği arızaları tespit etmende yardımcı olabilecek bilgiler edinirsin.Ben her bakımdan sonra servise giderim bunlara baktırırdım.

xx

cihaza bağlatma ücreti 20 tl ümranıye de sanıyede yapıyorlar .daha buyuk bır uyarı verıyodur haberın olmaz
20 den kacarken olursun 500 luk :)
dizel araba az yakar cok bozulur :)

Herhangibir servise uğrayıp sildir derim kardeşim.Maksat sadece onu silmek olmasın ,sanada bahane olur.
Aracının daha önce verdiği arıza ve hatalarıda görebilirsin.Beş dakika evet ama ne arızalar vermiş,servis elemanı bakarken ona sor ne gibi arızalar var diye sonra sildirirsin.Aracın ileride verdiği arızaları tespit etmende yardımcı olabilecek bilgiler edinirsin.Ben her bakımdan sonra servise giderim bunlara baktırırdım.

xx

uyarılarınızı dikkate alıcam teşekkürler:eek:key:

Geri
Üst Alt