Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ıbiza mı polo mu i20 mi fiesta mı alınır?

varidat

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba, bir arkadaşım düşük motor yüksek performans ve otomatik vites bir araç alma arefesinde... ben TSI motorun yakıt konusunda ve performans konusunda alternatifinin olmadığını düşünüyorum... sizlerden de fikri veya bilgisi olan arkadaşlardan yorum ve tavsiye bekliyorum...şimdiden teşekkürler...

şahsi aracım ibiza,iş yerinde i20 kullanıyorum.Bence de TSI'lı bir araç alın neden:

1-)i20 dizeli iyi gidiyor fakat bir depo ile en fazla 600 km yapıyosunuz ve tüketim 5,5-6,0 lt civarlarında ne kadar ekonomik kullanırsanız kullanın.

2-)ibiza ve polo şase olarak aynı araçlar.İbiza da kullanılan malzeme'nin %90'ı zaten polonun malzemesidir.Sadece iç aksam değişiktir.Bu iç aksam için 4-5 bin lira fark yaratır.Bu size kalmış.

3-)Fiesta konusunda çok bir fikrim yok ama yeni fiesta'nın en boşu 32 bin lira'dan başlıyor.

bu araçların iç hacimleri konusunda bir şey söyleyebilecek arkadaş var mı peki?

Ayıracağın paraya göre Polo yada Ibiza... Diğerlerine hiç bakma... Yılda 15000km ye kadar yol yapıyorsan dizel alma derim.. Bence hem TSI hem de DSG olsun...

Ayıracağın paraya göre Polo yada Ibiza... Diğerlerine hiç bakma... Yılda 15000km ye kadar yol yapıyorsan dizel alma derim.. Bence hem TSI hem de DSG olsun...
dostum sağ olasın benim de düşüncem sizinki gibi... hatta günde 40 km falan yapıyor bu arkadaş ben de benzinli dsg ve tsı olsun dedim... açıkçası tsı'ı kendi aracımla tanıdım ve söylendiği gibi şehir içi yakıt sarfiyatı 6,4 yazar ama 8-9 içer falan değil, aynen yazdığı gibi hatta bazen altına bile iniyor, burdan tsı'ı biliyorum ama dsg ile ilgili çok bilgi sahibi değilim öven de çok arızası çok oluyo diyen de var

dostum sağ olasın benim de düşüncem sizinki gibi... hatta günde 40 km falan yapıyor bu arkadaş ben de benzinli dsg ve tsı olsun dedim... açıkçası tsı'ı kendi aracımla tanıdım ve söylendiği gibi şehir içi yakıt sarfiyatı 6,4 yazar ama 8-9 içer falan değil, aynen yazdığı gibi hatta bazen altına bile iniyor, burdan tsı'ı biliyorum ama dsg ile ilgili çok bilgi sahibi değilim öven de çok arızası çok oluyo diyen de var

Ben de önce tereddüt ettim DSG konusunda ama Yeni Leon 1.2TSI ve DSG aldım ve rahat ettim...

Geri
Üst Alt