Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ıbiza mı polo mu i20 mi fiesta mı alınır?

geçen sene eylül ayında bende çok kararsız kalmıştım.

kia rio
vw polo
seat ibiza

Şöle diyim ibizaFR görünce tamam dedim bu işte ki teknik verilerde de diğerlerinden çok üstün.

Belki alakasız olacak ama bir de şöyle örnek vereyim. Ocak ayında polo satın almak için test sürüşüne gittim. Test sürüşünden sonra aracın arkasını gördüğümde biraz şok geçirdim. Arka koltuğa 2 kişi sığar ya da sığmaz gibiydi. Biraz da müşteri temsilcisinin terbiyesizliği de eklenince yan taraftan seat leon fr'ı alıp çıktım :)

Ayrıca bir sene 2008 model fiesta da kullanmış biriyim. Bu aracın, yeni kasaya oranla daha geniş ve ferah olduğunu duymuştum. Ayrıca fiesta mı ibiza mı diye sorulursa ben tercihimi ibizadan yana kullanırdım muhtemel. Ford genelde fiestalara ticari gözüyle yaklaşıyor. Buna kanaat getirdim. Ayrıca ford servisinden yana da ciddi derecede illallah etmiş biriyim.

İbiza hiç kullanmadım ama eminim ki alman kokusu üstüne sinmiş bir araç ve sağda solda ben öyle şikayete de denk gelmedim ama fordla ilgili bi sürü sikayet var. Adam sıfır araç almış (ford connect), 120 km ile giderken direksiyon titreme yapıyor diye servis adama 2 defa dört lastik değiştirtmiş, hala lastik olabilir diye cevap veren bir servisle canlı canlı karşı karşıya geldim. Adam sıfır aracı yakacaktı ford servisinde.

Polo da kötü değil, gayet güzel rahat kullanışlı bir araç. 1.4 motorlu olanını sürdüm, gayet iyi kaçıyor ve sınıfına göre oturaklı araçtı. Bence en güzeli test sürüşü yapıp değerlendirmek. Benim gibi polo diye gidersiniz bir anda fikriniz değişir "iyi ki de ..... almışım" dersiniz.

poloda 1.2 tsi dsg seçenegi varsa polo olabilir ama bence iç dizaynda ibiza polodan daha alımlı. Sportcoupe olacaksa kesinlikle ibiza derim dıştan da çok şık. Yakın arkadaşımda 4 kapılı ibiza var 1.2 tsi dsg çok memnun. Performansı ve yakıtı gayet iyi.

Ben olsam fiestadan şaşmazdım reşat altını gibi bu gun satıyorum deyince 3-5 güne gidiyor. Yakıtı ve konforuda cabası

POLO-İbiza- içeriye ses almayı bitirdikleri gün Fiesta- i20 i30 olduğu gün alınır...:)

Arkadaşınızın seçimleri Polo, yada ibiza almasını gerektiriyor.İki aracı da kullandım.Polo malzeme kalitesi olarak daha iyi. Fiestada düşük hacimli yüksek performanslı tanımına uyan 1.0 ecoboost var fakat hali hazırda otomatik vitesle satılmıyor 1.6 atmosferik motoru 6 ileri powershift otomatik şanzımana sahip fakat, kullananlar yakıt tüketiminden çok şikayetçi(doğal olarak). Ecoboost motoru otomatik vitesle kombine etselerdi bu sınıfta bayağı bir rekabet olurdu ama küçük hacimli benzinli motorlarda ve 1.6 dizellerde ford otomatik vites kullanmıyor. Yada Türkiyeye getirmiyor ,bilemiyorum.İ 20 hakkında bir bilgim yok....sıcak değilim markaya sadece :eek:

1.2 TSI DSG İbizadan şaşmazdım ben böyle bir durumda.. Eğer birazcık performansa ilgim varsa Cupra Kesinlikle :eek:key: aralarında ikince elde 10-15bin lira var sadece Cupra Yada FR donanımı tartışılamaz birde 1.4 TSI Twincharcer 180 Bg lik güç ürkütmüyor değil adamı :eek:key:

• Beğen
Reaksiyonlar: Ziya
Geri
Üst Alt