Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ıbıza - yedek depo

Yedek depo değil o yedek depo bizim arçlarda yok bizim araçlarda yol bilgisayarı 0 gosterdikten sonra bi 30 40 km gidiyor rezervuardaki benzinle

şimdi herkes bir şey demiş kafam karıştı..bir arkadaş boru diyor sadece havası alınıyor diyor, diğer arkadaş daboru değil genleşme alanı diyor.. diğer arkadaş da yedek diyor..asıl mesele şu kırmızı ışık yandıktan sonra devreye giriyor dediniz...
bana da bir benzinci iyi değil dedi...
asıl konu şu ben orayı aracı aldıktan sonra yani geçen mayıs ayında doldurdum bir kere uzun yola giderken uzun yol diye..ama ışığım yanmadan tekrar doldurdum..
yedek depo ise benzin hala orda mı..
yedek değil boru ise zaten kullnamışımdır.:confused:

yol bilgisayarı ya da benzin ışığı zaten depoda en en en az 4-5L benzin varken yanar..
ibre dipte ya da yol bilgisayarı 0 gösterirken de bi miktar benzin olur..sistem depo dibini görünce 0 olmak üzere olsa anlarım da 2. bi depo/yedek depo vs vs. diye bişi yok..
range 0km yazarken de bence en az 2L falan benzin oluyodur depoda..

yol bilgisayarı ya da benzin ışığı zaten depoda en en en az 4-5L benzin varken yanar..
ibre dipte ya da yol bilgisayarı 0 gösterirken de bi miktar benzin olur..sistem depo dibini görünce 0 olmak üzere olsa anlarım da 2. bi depo/yedek depo vs vs. diye bişi yok..
range 0km yazarken de bence en az 2L falan benzin oluyodur depoda..

teşekkür ederim

yolculuk sırasındaki ortalama da önemli tabii range'in 0 olduğu sırada..
bunun yanında aynı 2 aracın birinin ortalaması mesela 7L/100km ise range 0 iken deposunda atıyorum 3L benzin varsa, diğer arabanın ortalaması 13 ise range 0 olduğunda en az 5-6L benzin daha vardır depoda..ibreye de bu yansır zaten depo dibe ulaşmadan range 0 gösteririr.. :)

Geri
Üst Alt