Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ıbıza gizli özellikler buraya

matrak29

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhabalar bügün aracımı erya 'da park sensorü takıldıktan sonra maltepe'de bulunan ender elektronik'e götürdüm gizli olan özellikleri açtırtmaya öncelikle aklıma takılan bazı sorular vardı
garanti dısı kalırmı ya da aracta herhangı bir sorun olusur mu ? diye ama ender oto bu işin piri olmuş anadolu yakasında

aracıma yapılanlar:

• Araç durup kontaktan anahtarı çıkardıktan sonra kapı kilitlerinin otomatik açılması
  • Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi (2012 haziran ve sonrası araçlarda)
  • coming-home fonksiyonun selektör atıldıktan sonra devreye girmesi
  • Şerit değiştirirken verilen kısa sinyalin 3 kereden 4 veya 5 kereye yükseltimi
  • XDS - Elektronik difransiyel kilidinin aktif edilip aracın daha iyi yol tutması (Gerçekten çok başarılı)
  • Sis farları açık giderken her selektör attığınızda sis farları sönüp tekrar yanar
  • Virajlarda dönülen yöne sis farının yanması (Sinyal verilince devreye girer)
  • Kapılar kilitlenince Korna sesi ile kapıların kilitlendiği uyarısı verilir
  • Yol bilgisayarı olan araçlarda yakıt deposunun dolması için alınması gereken yakıtın litre olarak gösterimi
  • amerikan park açılması ve gündüz farlarının ekrandan kapatılıp acılması
  • ekte bir adet resim koydum daha sonra detaylı bir video ve foto çekip paylaşacagım.

saygılarımla

Ekli dosyalar

• IMG_1329.JPG
    IMG_1329.JPG
    122.2 KB · Görüntüleme: 219
Hayırlı olsun hocam bulunduğm bölgedeki servisle görüştüm garanti dışı kalacağı için yaptrmamam önerildi bana gerçi plus pakette çok eksik yok ama sırf optik park için garanti bitince bnde açtrmayı düşünüyorum gizli özellikleri.

Saol abicim aracin garantisi bozulmadi ben cok arastirdim dogusa da sordum bilinmeyen bir suru sey var mesela balata da garantiye girmiyor cogu kisi bilmiyor bunu yaptirdigim yerde dedi hatta ve babamin golfu var onda bazi gizli ozellikleri acik orjinalinde var olan ozellikleri aktif yapiyorlar sadece o kadsr

vag com ile gizli özellik aktif etmenin araç garantisiyle alakası yok, bazı özellikler muayene sırasında sıkıntı çıkarabilir, muayeneden önce normal haline getirip sonra tekrar değiştirilebilir...

vag com ile gizli özellik aktif etmenin araç garantisiyle alakası yok, bazı özellikler muayene sırasında sıkıntı çıkarabilir, muayeneden önce normal haline getirip sonra tekrar değiştirilebilir...
Dostum servis çalışanının söylediği; özellikler açılır araçta ileriki dönemlerde yazılımsal bir sorun çıkarsa serviste bunu anlarsa kullanıcı hatası diyip kenara çekilebilir. Durum bundan ibaret yani bende göze alamadığım için şuan beklemedeyim :)

Araçta donanımsal bir sıkıntı olma ihtimali yok ki üstadım bazı servisler de acıyor hatta özellikleri ,birde bişey izah ediyim bana hediye park sensörü verdiler bildigin piyasa malı forze marka satış fiyatı :500 tl imiş asıl onların yaptığı garantı dışı bir işlem birde orijinal diye yutturuyorlar bize abicim .:)

Dostum servis çalışanının söylediği; özellikler açılır araçta ileriki dönemlerde yazılımsal bir sorun çıkarsa serviste bunu anlarsa kullanıcı hatası diyip kenara çekilebilir. Durum bundan ibaret yani bende göze alamadığım için şuan beklemedeyim :)
Hocam araçta ne yazılımsal ne de donanımsal bir işlem yok, servisler müşteri korkutuyor, ayağı başkasına alışır bize gelmezler korkusu.. :) işlemi yapan aracın belli modüllerindeki değerleri değiştiriyor, sinyal sayısı 3-5 çıkıyor, yada yağmurda cam kapanır veya kapıyı kilitlediğin zaman camlar aynalar otamatik kapanıyor. bunlar zaten araçta olan donanımlar, aktif olmayanlar aktif hale getiriliyor.
Yapan kör cahil olur ecuya (araç beyni) müdahale eder ve tamel ayarları bozarsa o zaman yazılımsal müdahale gerekir ki kimse de cesaret edip bilmediği modülleri kurcalamaz...

Aynen abicim benim aracimda var olan lari aktif yapti mesela difransiyel kilidinin ayarini değiştirdi yola tutunmasi degisti arabanin daha iyi oturuyor yola simdi servis bir park sensoru takiyor piyasa mali 50 tl musteriye 500 tl satiyorlar boyle bisi olmaz ya vicdansizlik bu servislerin yaptığı.. ama iste el mahkum ...

Bu işi Ankara'da yapacak düzgün bi yer yok mu? Optik park için istiyorum ben de.

Var kardesim ender elektronik ile iletisime gec ankarada bayileri var yapan ...

Geri
Üst Alt