Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İzmir de REVO yazılım

bende 1.4 tsi var belki 10 kere yazılım değiştirdim yeterli olurmu peki edindiğim tecrübeler?bu değişen yazılımlar içinde 2 tanesinde silkeleme vardı,dv ye hiç ellemeden map değiştirince o silkeleme düzelip bir daha zerre kadar olmuyorsa dv mi sıkıntılı oluyor?normal bi yazılımlı tsi da kesinlikle forge dv gereksiz.zaten üzerinde pistonlu tip 207 cilerin s3 dvsi diye aldığı dv var.160 lıkları bilmem singlechargı cok kurcaladım.tecrübe ettim.sen bi tsi ı basıncla yürütüp sıkıntı yasarsan revo gibi ,yazılımının karakterini değiştirirsin basınc odaklı map olmazsa revo da sorunsuz kullanılır.custom dediğin mapte, bi tsi basıncla oteki enjektörle yürütülmüyor custom yapan adamında yazılımlarının belli bi karakteri var,o adamda arabanın ustundekine göre her tsi da belli avans acıyor,tork limitörü ona göre,enjektörü vs ona göre yapıyor.superchips e gittiğinde log mog bişey almadan zart diye sana modlu dosyamı veriyor? istersen ondada biraz daha agresif bi map isteyebiliyorsun bunu da yapıyorlar.custom yazılım da anca farklı olan yok tork odaklı olsun,alt devir vs.olayıdır.
agresif yazılımlı olsun ,vs vs orasını bilmem ki basınc basamayan bı turbosu var,normal binicinin bindiği orta karar bi yazılımda forge dv kesinlikle 400-500 lira çöp.tsi da basınc acarsan anca tork alırsın bg o kadar alamazsın cunku üst devirde pek farkeden bi turbosu yok.az bişey üstlerde kazanımın olur

bende 1.4 tsi var belki 10 kere yazılım değiştirdim yeterli olurmu peki edindiğim tecrübeler?

ıstersen 1000 tane flash at beyıne sen burda somut verıler ortaya koymadan bu sekılde yorum yaptıgını her zaman aynı tepkıyı verırım.ısın teknık boyutuna el atmadan yazılım attım su kadar dıyıp tecrube etmıs olmazsın.kımın hangı parametlerı ne sekılde kullandıgını bılıyosan ve buna dayanarak yorum yapıcaksan yaz onu bılelım.senın arabanda sırkeleme dıya tabır ettıgın seyı overboostta yapar baskasının arabasında basıncı tutamadıgı ıcın yapar ornek verıyorum sadece,bunlar gıbı daha yıgınla ornek cıkar.ayrıca stock arabaya custom yazılım yapılmasını gereksızlıgını acıklarmısın ? senın ısteklerın dogrultusunda yapılan her ıs custom olur,neden kullanıcı arabasının az yakmasını ıstemesınde buna yonelık b yazılım yaptırmasın ? yada neden baska bırı lımıtlerını zorlamak ıstemesın sadece yazılımla ? revonun tsı yazılımlarını eger yenılemısse bunun en buyuk nedenı sıteden batu ve utkunun dogrudan revoya yanı ıngıltereye attıgı maıllerdır.marka yazılımın ıyılıgı nerde kaldı o zaman bu ıslerı yapıcaksak ? paket yazılımlarda log alınır ona gore yazılım gelır evet ama bu demek degıldırkı satıcı sana aynı yazılımı yuklemıcek ? benzer loglar alınmıs arabalarda ne kadar farklı yazılım gonderebılır sabıt b marka ? 6 senedır yazılım yapan ınsanlarla sureklı bırebır ıletısımdeyım neyın ne oldugu gayet ıyı bılıyorumkı konusyorum ;)

bende kendi aracımdan gördüğüm sürekli log aldığım şeylerden bahsediyorum.dediğim gibi limitleri zorlamak istiyorsan bunu revoylada yapabilirsin,kesinti nasıl bi kesinti biliyormusun sakin sakin giderken olan bi kesinti,öyle overboostta filan değil öyle yapsa dv den süpheleneyim hadi.3.vites 50 yle gidiyorum yarım gaz bastıgımda araba silkeleyerek gidiyor.yada rampada az daha gaza dokunayım o hızlarda.belli bi gaz ayarında yapıyor bunu.stok arabada da custom yaparsın fakat dediim gibi alt devir istiyorsa vs vs,normal 122 tsi da yapılacaklar belli.yazılım konusunda hassas araclar.aynı yazılım değildir o işte,her tsi da belirli parametrelerle gidiyor,assagı yukarı stock tsi da bu bellidir.revo da paket yapmıs zorlıcak adama göre stage 2 koyuyor egzozunu vs revo da ona göre bi yazılım atıyor.bu hazır yazılım olmaz bence,her aracta acılabilcek degerler sabittir.2 stock tsi arasında x mapper,bi yaptıgı tsi da 4 derece avans verip diğer yaptıgı tsi ı 2 derece avans+basınc vs vs le yürütmez aynı speclerde yaptıgı araclarda acıtıgı degerler benzer olacaktır.ben dayanaksız konusuyorsam daha ne diyeyim birebir ispatlı konusuyorum.sen istediğin kadar basınc ac 4000 devirden sonra hepsi aynı b.kun soyu olacaktır 122 tsi da :)
markasız yazılımın adı custom olmus.barbaros kendisi de diyor biz markayız artık diye mesela.
acıkcası laflarımı genellemezsen daha kolay anlasabiliriz ben özellikle 122 tsi lardan bahsediyorum.

yazılımdan önce filtre kiti ve egsoz yapsan ve sonrasında yazılım yaptırsan daha sağlıklı olur,tabi performans amaçlı düşünüyorsan

Egzos zaten yaptırmıstım acık hava fıltresı ıstemıyorum alırsam gene kutu ıcı alırım

peki ben sımdı napayım bıde bana yardımcı olursanız dv mi degıstırıyı mı?? chip revo mu olcak custom mı olcak?? iyice kafam karıstı okuduklarımdan sonra:confused::confused:

kutu ıcı fıltreni takıp ,yazılım yaptırdığında dv ye gerek kalmaz.
Telefon : (212) 328 00 42
Adres : Maslak Atatürk Oto Sanayi sitesi, 2. Kısım 20. Sokak No: 645 (Askeriyeye komşu olan en üst sokak)

indirimli fiyattan yaptırabilirsin.isim vermiyorum.

kutu ıcı fıltreni takıp ,yazılım yaptırdığında dv ye gerek kalmaz.
Telefon : (212) 328 00 42
Adres : Maslak Atatürk Oto Sanayi sitesi, 2. Kısım 20. Sokak No: 645 (Askeriyeye komşu olan en üst sokak)

indirimli fiyattan yaptırabilirsin.isim vermiyorum.

anladım tesekkurler yardımlar ıcın :)

izmir için yazdım dostum,ama istanbula yolun düşerse burayı tavsiye ederim

Geri
Üst Alt