Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İvmelenme sorunu - Arıza

Sorun biraz düzeldi , şu an sadece 2000-2300 devir arası yapıyo , titreşim biraz daha azaldı , ama merak içerisindeyim , haftaiçini beklycez artk...

Saol kardeşim servis yetkilisi geliyomuş , viaportun oraya , bakalım ne çıkcak... Şanzıman problemi falan olabilir dedi ne alaka bilmiyorum...

Geçiyor...

Bende de 4 bin deviri geçmiyor. Sırf gaz kesmesi hoşuma gittiği için boşa alıp köklüyorum gazı.

1. Limp mode da titreşim olmaz..
2. N75 valfi arıza yapsa turbo hiç basınç basmaz ve sarsıntı sorunu olmaz..
3. Bu soğukta fındık kadar turbo ile intercooler yetmemezlik yapmaz..

Şahsi fikrim problem bobin arızası olabilir ama sadece bir ihtimal..

kardeşim en kısa zamanda düzelir umarım geçmiş olsun.. :(
bence yakıtla ilgili bi sıkıntı ya da yakıt sisteminde..safe modda vites fark etmeksizin yarım gazın biraz üstüne bile izin vermez sadece 4 ve üstüne mahsus bişi olması zor..
en temizi serviste VAG'a bağlayıp çıkanlara bakmak..anormal bişi varsa göstergelere yansımasa da kayda geçer zaten ordan rahatlıkla anlaşılır..
4K rpm konusunda ise..durur vaziyette boşta 4K rpm'i geçmez..ama hareket halinde boşa alıp gaz verildiğinde 4K rpm'i geçer..

bişi lazım olursa haber et kardeşim.. :eek:key:

bobin olsa rolanti de bozulur düzensizleşir ama imkansız değil elbet..

kardeşim en kısa zamanda düzelir umarım geçmiş olsun.. :(
bence yakıtla ilgili bi sıkıntı ya da yakıt sisteminde..safe modda vites fark etmeksizin yarım gazın biraz üstüne bile izin vermez sadece 4 ve üstüne mahsus bişi olması zor..
en temizi serviste VAG'a bağlayıp çıkanlara bakmak..anormal bişi varsa göstergelere yansımasa da kayda geçer zaten ordan rahatlıkla anlaşılır..
4K rpm konusunda ise..durur vaziyette boşta 4K rpm'i geçmez..ama hareket halinde boşa alıp gaz verildiğinde 4K rpm'i geçer..

bişi lazım olursa haber et kardeşim.. :eek:key:

bobin olsa rolanti de bozulur düzensizleşir ama imkansız değil elbet..

Eyvallah kardeşim eksik olma... yok 4000 devir mevzusunda herkesle hemfikiriz , ama ilk defa hiç benzin almadığım bi yerden aldım benzini ve eğer ondansa kesinlikle tavsiye etmiyorum ,,, k.bakkalköy de shell istasyonu,, kayışdağından inerken bp den sağa dönüşte tır garajlarından sonra ileride... belki paranoyak bi fikr olarak gelebilir ama adam pompaya yanaşır yanaşmaz hemen abi hoşgeldin nasılsın , yağına suyuna bakalımmı , yıkıyalımmı falan filan bi ilgi göstermeye başladı , tuhaf hissettim kendimi... 100 liralık benzin aldım cıktım ,,, eger ondansa allah helal etmesin o parayı oraya....

Ya yiğit o kadar ilginç ki , gelen servis sorumlusu bile anlam veremedi duruma... getireceksin servise deneme yanılma yöntemiyle inceliycez falan dedi... araç sadece 3-4-5-6 da 2000 ve 2500 devir arası sekerek ivmeleniyo , tüm sorun bu... diğer herşey normal ve olağan ... :)

kanka ben sırf farklı yerlerden benzin almamak için benzincime 800m. kala yolda kaldım geçenlerde.. :D :D
bilmediğin yerlerden benzin almamak en temizi.. :)

bu arada gelen adam VAG'a bağlamadı mı yanında yok muydu. ??

Gecen sene F1'e giderken kurtkoyde tek pompali bir shellden benzin almak zorunda kaldim ki surekli florya tunc petrolden alirim...neyse donus yolunda ariza isigi yandi serviste makine baglandi yakit sistemi arizasi dendi..yakit filtresi degistive benzin tamamen bosaltildi..tunc petrolden yeni benzin kondu..isik bir daha yanmadi..seninki de bu tarz bisey olabilir..

kanka ben sırf farklı yerlerden benzin almamak için benzincime 800m. kala yolda kaldım geçenlerde.. :D :D
bilmediğin yerlerden benzin almamak en temizi.. :)

bu arada gelen adam VAG'a bağlamadı mı yanında yok muydu. ??

kardeşim sordum adama ama yoktu, buulundurmuyolar galiba...

Gecen sene F1'e giderken kurtkoyde tek pompali bir shellden benzin almak zorunda kaldim ki surekli florya tunc petrolden alirim...neyse donus yolunda ariza isigi yandi serviste makine baglandi yakit sistemi arizasi dendi..yakit filtresi degistive benzin tamamen bosaltildi..tunc petrolden yeni benzin kondu..isik bir daha yanmadi..seninki de bu tarz bisey olabilir..

Arıza ışığı yakmadı ama 12.000 km den bu yana ilk kez bilmedigim bir yerden benzin aldım...

1. Limp mode da titreşim olmaz..
2. N75 valfi arıza yapsa turbo hiç basınç basmaz ve sarsıntı sorunu olmaz..
3. Bu soğukta fındık kadar turbo ile intercooler yetmemezlik yapmaz..

Biz de intercooler kelimenin tam anlamiyla var mi Alp yoksa farkli bir sogutma sistemi mi var? Bende TSi 125lik motorun semasi vardi hatta pdf aciklamasi vardi ama bulamadim simdi..

Geri
Üst Alt