İvmelenme sorunu - Arıza | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İvmelenme sorunu - Arıza

LEONISM

Kayıtlı Üye
Eve giderken aracın ivmelenmesi bi tuhaflaştı ... 4. vitesteydim aksamalar yaşadım. Bi ivmelendi bi ivmelenmedi falan , sağa çektim... boşta deniyim dedim. boşta da 4000. deviri geçmedi... ağır ağır eve geldim... Motorda tuhaf bi ses var ve koku... evdeyim servisin gelmesini bekliyorum şu an, servise çekilebilir...

mateach

Kayıtlı Üye
tsi ler 4000 devri geçmiyor diye biliyorum boşta. yanlıs da olabilirim

moonnight

Kayıtlı Üye
Gecmis olsun. Buna benzer bir sorun bende yasadım. Motorda turbo kesici valfini sokup yerine blow off takmışlar. Motor yuksek devirdeyken kesici devreye girmediginden beyin motoru korumaya alarak devirlenmeyi 4000-5000 uzerine cıkarmıyor dediler. Serviste bu parçayı temin ettikten sonra sorun cözüldü. Sen de bizi bilgilendirirsen seviniriz. Tekrar gecmiş olsun.

mayham85

Kayıtlı Üye
havanın neminden ve sıcaklık farkından dolayı arada bir yapar ciddi hava değişimleri olduğu zamanlar değilsede yakıt kalitesizliğinden yapar aynı problemi. yakıt filtresini değiştirmen gerekiyor eğerki yakıttansa. bu arda rolantiden boş viteste basarsan 4000 deviri geçmez :)

kral_mzk

Kayıtlı Üye
kanka gecmıs olsun.. bu arabalar zaten bosta 4 bın devrı gecmıyor..fakat sorunu merak ettım :confused: