Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İntercooler Arıyorum!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

JoSepHH23

Kayıtlı Üye
Uygun fıyata Ibıza ıcın ıntercooler arıyorum.Cupra tamponu taktıktan sonra ıntercooler hava alamadıgı ıcın ön ızgranın arkasına alıcam ıntercoolerı oraya uygun ıntercooler arıyorum..

Yusuf ekstrem bi intercooler almayacaksan aynısının görevini yapan başka bir taneye ne gerek varki?Farklı güç vs istemiyorsan bence hiç gerek yok.Aracın üzerinde biraz oynama yapabilirsin.Görkem'in dediği gibi alt kısmı kesersin boruları değiştir.
Bu arada mesaj kutun dolmuş ö.m. atamıyorum:D

xx

Yusuf ekstrem bi intercooler almayacaksan aynısının görevini yapan başka bir taneye ne gerek varki?Farklı güç vs istemiyorsan bence hiç gerek yok.Aracın üzerinde biraz oynama yapabilirsin.Görkem'in dediği gibi alt kısmı kesersin boruları değiştir.
Bu arada mesaj kutun dolmuş ö.m. atamıyorum:D

xx

ya aslında bırazda perfrmans olrsa daha ıyı olr hem performans hem gorevını yapar uzerındekı hıc hava almıyor arabanın gıdısı degıstı tamponu flanda kesmek ıstemıorm ama ufak uzun ön ızgrann arkadasına ıntercooler yapmak ıstıorum

stock arabada coolerı degıstırmen sana performans katmaz,ıcerı bastıgın az b basınc varken sen gıdıp lıtresı orjınalınden fazla olan b cooler takarsan aynı zamanda borulama da arabanın orjınalınde daha fazla yol katedıcegı ıcın turbo lag oluscak arabanda zaten 1.4 dızel ufak turbolu araba alt devırlerde alacagın gucu de kaybetceksın bu sefer.Bu olayı gorkem ılk cupra tampon taktım araba yavasladı dedıgınde soylemıstım coolerın yerı degısebılır dıye ama aynı lıtre cooler olursa demıstım.Kendı coolerın kac lıtre once onu arastır bul yada ustunden olcu alıp ıncele.Cıkmacılarda cok farklı sekılde coolerlar var,ordan senınkıne en yakın lıtrede olanını alıp takabılırsın,ıstersen ebayden de arastırabılırsın.Suan yapcagın ıslem sana ıcerı ust suratlerde suankınden daha soguk hava sokmanı saglıcak performans kaybını engellıcek ama fazladan bsy kazandırmıcak.Bu ısın tabı borulandırması da var,mumkunse seatsport coolerdakı gıbı gırıs ve cıkıslar tek yonde olsun ve borulama daha kısa sursun arabanın kaput altında turbo lag ı engellemıs olursun

bunlar için uyumlu diyor diğer baktıklarım çok pahalı idi direk servisten almak ile aynı paraya geliyor

bu intercoolerin kalitesini bilmiyorum...sadece fiyatları uygun diye ekledim..arkadaşlar detaylı bilgi yazacaktır..

http://cgi.ebay.co.uk/Alloy-Univers...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c176bc2de

http://cgi.ebay.co.uk/UNIVERSAL-INT...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c17f7b7d4

Gercekten uygunmus varol abı bunlar ama ebaydan nasıl alısverıs yapılıyor bılmıyorum benı bılglendırcek arklar varmı ?:s

stock arabada coolerı degıstırmen sana performans katmaz,ıcerı bastıgın az b basınc varken sen gıdıp lıtresı orjınalınden fazla olan b cooler takarsan aynı zamanda borulama da arabanın orjınalınde daha fazla yol katedıcegı ıcın turbo lag oluscak arabanda zaten 1.4 dızel ufak turbolu araba alt devırlerde alacagın gucu de kaybetceksın bu sefer.Bu olayı gorkem ılk cupra tampon taktım araba yavasladı dedıgınde soylemıstım coolerın yerı degısebılır dıye ama aynı lıtre cooler olursa demıstım.Kendı coolerın kac lıtre once onu arastır bul yada ustunden olcu alıp ıncele.Cıkmacılarda cok farklı sekılde coolerlar var,ordan senınkıne en yakın lıtrede olanını alıp takabılırsın,ıstersen ebayden de arastırabılırsın.Suan yapcagın ıslem sana ıcerı ust suratlerde suankınden daha soguk hava sokmanı saglıcak performans kaybını engellıcek ama fazladan bsy kazandırmıcak.Bu ısın tabı borulandırması da var,mumkunse seatsport coolerdakı gıbı gırıs ve cıkıslar tek yonde olsun ve borulama daha kısa sursun arabanın kaput altında turbo lag ı engellemıs olursun

cok dogru soyluyorsunuz ıntercoolerı buyutrsem turboyuda buyutmem gerekıyormus:S oyusten aynı lıtrede bı ıntercooler arastırıcam duzgun bır sekılde yaptırıcam. Acaba tampondan bır delık acıp mı yapsam o hava akısınıda dıe dusunmuyor degılım kotu olma korkusu ıcındeyım:S

kozmetık olarak cok zarar vermeden sıslerın etrafından yola cıkarak yapanılırsın aslında delme ısını,en azından kapak oldugu ıcın gerı donusumu var

kozmetık olarak cok zarar vermeden sıslerın etrafından yola cıkarak yapanılırsın aslında delme ısını,en azından kapak oldugu ıcın gerı donusumu var

aslında dırek tampondan delık acıyorlar ya orayada bır plastık parca koyuyorlar bu bassların uzerınde hava cıkısı gıbı olan bır cıkıs adını tam olrak blmıorum öle kotu dururumu :S

oww sakına oyle bsey yapma baksettıgın olay pıpercross fıltrelerın parcası ve cok kotu durur senın arabanda.ayrıca cooler degıstırmek ıcın buyuk turbonun olması gerekmıyor,atıyorum senın coolerın 3 lıtredır sen gıdersın arabana 4-5 lıtrelık b cooler takarsın Fmıc stock arabada bu lag yaptıgında basınc gelse bıle sen rahatsız olcaksın ama araba yazılımlı olsa ve mısal stock 0,6 basıp yazılımla 1.2 basmıs olsan en azından lag olsa bıle gelen basınc senın mutsuz etmıcek aynı zmnda motora soguk hava basıcaksın.kı cok buyutmezsen coolerını oyle cok fark edılır b lag olmaz,deneme yanılma yapalırsın.en azından sureklı ıcerı soguk hava basmıs olcaksın suan sıcak basmak yerıne.ben olsam denerdım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt