Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İntercooler Arıyorum!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cupra tampona ve araca birebir uyan intercooler, serviste. Cupra TDI'daki Seat Sport'un intercoolerı. Yanında büyük turboyla keyifli bi hale gelebilir :)

oww sakına oyle bsey yapma baksettıgın olay pıpercross fıltrelerın parcası ve cok kotu durur senın arabanda.ayrıca cooler degıstırmek ıcın buyuk turbonun olması gerekmıyor,atıyorum senın coolerın 3 lıtredır sen gıdersın arabana 4-5 lıtrelık b cooler takarsın Fmıc stock arabada bu lag yaptıgında basınc gelse bıle sen rahatsız olcaksın ama araba yazılımlı olsa ve mısal stock 0,6 basıp yazılımla 1.2 basmıs olsan en azından lag olsa bıle gelen basınc senın mutsuz etmıcek aynı zmnda motora soguk hava basıcaksın.kı cok buyutmezsen coolerını oyle cok fark edılır b lag olmaz,deneme yanılma yapalırsın.en azından sureklı ıcerı soguk hava basmıs olcaksın suan sıcak basmak yerıne.ben olsam denerdım

Evt cok kotu durcagnı dusundugm ıcn vazgecıorum hemen :) Ben uygun bır ıntercooler arastrması yapmaya baslıcam anlasılan bakalm tskkuler verdgınz bılgıler ıcın :)

Cupra tampona ve araca birebir uyan intercooler, serviste. Cupra TDI'daki Seat Sport'un intercoolerı. Yanında büyük turboyla keyifli bi hale gelebilir :)

Evt emınım cok keyıflı bır ikili olur ıntercooler ve buyuk bır turbo ama fıyatıda bır okadarda pahalıdır ayberk:) Bkalım uydurcaz bır ıntercooler bızımkıne uygun :)

Evt emınım cok keyıflı bır ikili olur ıntercooler ve buyuk bır turbo ama fıyatıda bır okadarda pahalıdır ayberk:) Bkalım uydurcaz bır ıntercooler bızımkıne uygun :)

Intercooler yazılım turbo 3 bin civarı tutar tahminim. 130 - 140hp'yi geçmez sanırım alınan güçte.
O parayı harcamaktansa satıp 1.9 TDI almak bi yazılımla 160 - 170hp binmek çok daha mantıklı tabi :)

Intercooler yazılım turbo 3 bin civarı tutar tahminim. 130 - 140hp'yi geçmez sanırım alınan güçte.
O parayı harcamaktansa satıp 1.9 TDI almak bi yazılımla 160 - 170hp binmek çok daha mantıklı tabi :)

evet dogru soyluyorsunda emek harcadıgın aracada o ıslemlerı yapıp bınmek ayrı bır keyıf olur :) ama okadar işleme gereksınım duymuyorum suanda fazla bır chıple 105 beygır alabılrsem bna yetıcegını dusnuyorum suan ama oncelık su ıntercooler olayını cozmem gerekıyor :)

megane Rs yada ,clıo 1.5 dci coolerı bak,onlar fmıc ve 6 lıtreymıs ısıne yarayabılır

megane Rs yada ,clıo 1.5 dci coolerı bak,onlar fmıc ve 6 lıtreymıs ısıne yarayabılır

Benım tamırcıde öle soyledı konsmustum megane ıntercoolerı koyarız ön ızgaranın arkasına hem perfrmans alırsın hemde duzelır sorunun dedı :confused:

72.jpg

büyük olan cupra tdi intercoolerı yandaki ufak olansa senin aracındaki intercooler. cupranınki ızgaranın tam önünde duruyor. hava alma konumu mükemmel anlayacağın. sana tavsiye ederim ama Canın dediği gibi yazılım yapmazan turbo basıncın yeterli gelmeyebilir. cupra tdi intercoolerını takma maliyeti 2,300 tl yi buluyor (700 tl intercoolerın kendisi,1600 tl boruları) boruları gidip dışarda ucuza bulursun falan derler sen git orjinal boruları al yoksa zırt pırt hortum çıkar yolda giderken.. eski deneyimlerimden biliyorum.:( yazılımda 700 tl desen yaklaşık 3 bin lira masraf açar. ama yaptığına da değer. eğer maliyet yüksek diyorsan ya eski tamponunu tak yada sis farını iptal et. sis farını iptal edince bu sefer görüntü bozulacak. bu arada cupra tdi intercoolerı pahalı gelirse başka intercooler bulursan 2 girişide aynı yönde olması lazım. işin zor. Allah kolaylık versin.

bu cooler olmaz abı lıtre olarak cok fazla zaten

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt