Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İngilizce'si iyi olan biri bana yardım edebilirmi ?

leeveent

Kayıtlı Üye
arkadaşlar az önce bir mail aldım ama ne demek istediklerini tam olarak anlayamadım.. tercüme edebilecek birisi varmı? bu arada honda ile ne alakam varsa ordan gelmiş :D

Dear Honda Winner,

This is to inform you that you have won a prize Amount of $300,000.00(Three Hundred Thousand United States Dollars) have been RELEASED and APPROVED for the Yearly Lottery promotion which is organized by Honda Motor Co.,Ltd, Your Email was selected by the Honda Accord Promotion Team which Always Supplied this Company With Fifty Thousand Email Addresses Of Active Internet Users Yearly and sponsors of which include adidas,FujiFilm,Gillette,Emirates Air,Toshiba,Mcdonalds and a host of others, And Your Email Address Was Submitted as One Of the Active Internet Users For the Year 2010. After Email Address are Been Submitted to Us For the Random Selection By Honda Accord Promotion Team,we only select five people as our winners,through electronic balloting System without the winner applying.

These are your identification numbers:
Ticket Number: **********5748495
Serial Number: ******
Honda Lucky Numbers: ********

VERIFICATION AND FUNDS RELEASE FORM
---------------------------------------------------------------------
1. Full Names:
2. Delivery Address ( PRESENT HOME ADDRESS NOT P.O. Box ):
3. Nationality:/ Present Location:
4. Occupation;/
5. Phone Number(s):,

To file for your claim, please fill and submit your verification form to our fiduciary manager immediately via email.

I want to Congratulate You In Advance and Please Do Not Forget to Help the Poor In the Society When Honda Motor Co.,Ltd Makes You a Beneficiary Of their World Of Wealth.

Yours Faithfully,

Mrs. Christiana Wood
For the Chief Executive Officer (CEO),
Honda Motor Co.,Ltd London,United Kingdom.
@ Copyright @ 2011 Honda Accord Promotion Int.

şimdiden teşekkür ederim..

aslında bende hiç önemsemeden silerim bunun gibi mail leri ama bilet numarası felan vermiş o yüzden nedir diye sorayım dedim... o zmn ben güzel bi karşılık vereyim bunlara puhaha

salla gitsin levent abi ama orda dolar işareti fln var :) vardır bunda birşey:)

forumun birisinde hondaya dil uzatmışssın açılan mahkemede 300.000 dolar tazminat ödeme cezası almışssın onu bildiriliyor yazılı imzasınıda kargoya vermişler yoldaymışpuhaha

forumun birisinde hondaya dil uzatmışssın açılan mahkemede 300.000 dolar tazminat ödeme cezası almışssın onu bildiriliyor yazılı imzasınıda kargoya vermişler yoldaymışpuhaha

sadece honda olsa iyi abi mail içerisinde bir sürü marka var.. adidas,FujiFilm,Gillette,Emirates Air,Toshiba,Mcdonalds .... ocağımız battı puhaha

eline beline diline hakim olsaydın kimbilir kimlere neler yaptın birleşmişler işte puhaha

Geri
Üst Alt