Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlk yağ değişimi

havacı

Kayıtlı Üye
Selam

Aracımın ilk yağ değişimi ve bakımını servis 15bin km sonra olduğunu söyledi.

Fakat fabrika çıkışı aracın motorunda bulunan yağın kalın olduğunu ve 7500 de değiştirirsem hem yakıt sarfiyatının düşeceğini hemde motorun daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Bu konuda fikri olan varmıdır?

eski araçlarda rodaj süresi vardı, bu parçalar arası partikül temizlenmesi ve tahliye edilmesi bakımından 5 ile 7bin arası ilk yağ ve yağ filtrelerinin değişmesi tavsiye edilirdi, ancak günümüz araçlarında rodaj süresi diye birşey kalmadıği gibi servislerinde önerdiği 10 ile 15bin km de değişmesi. öncesinde değiştirilirse kötü mü olur, tabiki olmaz.yağ ve yağ filtresi için önceden verilecek 100tl demek :) zaten çıkan yağı gördüğünüzde akışkanlığını ve temizliğini koruduğuna sizde anlayacaksınız erken değişim olduğu için. .

Aynı şeyi bende sordum sorusturdum servisten aldigim cevap kesinlikle gerek yok bakım zamanında yaptır yeter dediler

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracı aldığımda bende değiştirecektim. Fakat vakitsizlikten kaldı. 15.000 bakımında değişti. Ben değiştirme taraftarıyım. Birde yeni araçlarda benim düşüncem rodaj vardır. Araç kitapçığında da rodaj hakkında bilgi verilmektedir. Ben aynen uyguladım. Tabiki renkler ve zevkler tartışılmaz :)

Benim için araç yağı çok önemlidir bu yüzden 10 bin de bir değiştiririm sonuçta motorun parçalarına ne kadar iyi bakarsak o kadar uzun yıllar sorunsuz götürür bizleri

kurye ile elden teslime verildi

Geri
Üst Alt