Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlk teklif ....

Birincisi cümleler kişiye değil genele hitap ediyor. ikincisi fikrin varsa söyle diyorsun da bunlar fikir belirtmek için söyleniyor zaten. "Yuvayı kimin çekip çevirdiğini herkes biliyordur sanıyorum. Buradaki birçok üyenin yaşı bunu algılayacak yaşta" diyorsun da o algılayacak yaştaki gençlerin halini görüyoruz, boşanma oranlarına bak bakalım millet yuva kurma derdinde mi yoksa gönül eğlendirmemi? kadını da erkeği de işin çile kısmına gelince hemen kaçmayı tercih ediyorlar, gidişat iyiye gitmiyor, böyle devam ederse toplum iyice çüreyecek...
Zamanında bunlara çok kafa yordum. İnanın kendinizi yorduğunuzla kalıyorsunuz. Bir şeyleri değiştirecek kuvvetimiz yok ne yazık ki. Bu nedenle herkes kendi hanesini olabildiğince sağlıklı kurmaya çalışıyor. Kimse evlenmeyi boşanmadan ve tartışmadan ibaret görmez.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

üç senedir zaten tanışıyorlarmış, evlenmeyi düşünüyorsa direkt söyleyecek, tanıma işi bitmiş zaten. eskiden bu işlerle tecrübeliler ilgilenirdi, anne bakardı kıza hamamda, kadın olarak nasıl varmı bi eksik diye, baba soruşturur etraftan aile nasıl diye, uygun gördü mü istenir bi ömür gider, bi yastıkta kocardı. şimdi bu işler fazla abartılıyo. yok çiçek böcek götür, yok denize bayıra karşı duygusal şiirler oku, romantik ortam yarat, üç ay sonra bitiyo cicim ayları sonra yemeye başlıyolar birbirlerini. bu işlerde gönül eğlendirmeye değil evlenemeye niyetleneceksin ve evleneceğin kızda yada erkekde bakacağın tek şey sorumluluk sahibi mi? kadın evinin kadını olur mu? evi dişi kuş yapar diye boşa dememişler. kadında karılık yoksa afadersin peygamber olsan yine de gitmez o iş. erkek evini bilmiyorsa kadın bi yere kadar erkeği idare eder ve eğer kadın gerçekten kadınsa zamanla onu adam eder. evin patronu erkek gibi görünür ama evi çekip çeviren kadındır. erkeğin adam olmaya niyeti yoksa yine gitmez o iş.

Soylediklerine azda olsa katılıyorum artık devır degıstı gene anne babalar oturuyor konusuyor vss benim niyetim bu kıza ciddi ciddi düsünmesem eglencek olsam buraya konu acmam

Annemler gorucu usulu ewlenmısler sevmısler bırbırlerını ama suan bosanma asamasındalar cunku buyukler herseye burunlarını soktukları ıcın ewlilikle araya fazla kısıyı sokmucan

Gü meselesi abi illa arada jestler yapıcan kı kadın senın ıcın degerlı oldugunu bilsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
Zamanında bunlara çok kafa yordum. İnanın kendinizi yorduğunuzla kalıyorsunuz. Bir şeyleri değiştirecek kuvvetimiz yok ne yazık ki. Bu nedenle herkes kendi hanesini olabildiğince sağlıklı kurmaya çalışıyor. Kimse evlenmeyi boşanmadan ve tartışmadan ibaret görmez.

bn 5 sene ılıskım oldu ewlılıkten dondum

Konfucyus'un "karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak" diye güzel bir sözü var. Evlatlarımız bizim değil, bizden başkası onları daha fazla etkiliyor, gençlik heyecanı, tv, internet derken farklı dünyalar onlara güzel görünüyor ama yine de onlara doğruyu anlatmak, göstermek lazım. bazıları alternatifi hiç görmüyor. hayatı ona sunulandan ibaret sanıyor, evlilik kurumu nedir, insanlar neden evlenir? bunlar gençlere öğretilmiyor. evliliği cinsellikten fantezilerden romantizmden ibaret sanıyor bazıları. vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirmenin ne olduğunu, evliliğin asıl amacının güvenilir nesiller yetiştirmek olduğunu anlamaları lazım ki fedakarlık yapabilsinler. Tamamen bencil, keyfe düşkün bir topum olduk, adamın ve kadının canı sıkılıyor bir meselede anında herşeyi bitiriyor, bu çocuklar ne olacak umrunda değil, o ana babadan yetişen bencillik dışında bişey görmemiş çocukta toplumun başına bela. eskiden cahil insanda bile bir terbiye vardı, en azından oturup kalkmasını, başkasına saygıyı bilirdi, ailede öğrenirdi bunları, şimdi kültürlü dediğin insan dahi en basit görgü kurallarını uygulamaktan aciz. ne komşu ilişkileri, ne trafik kuralları. varsa yoksa kendi keyfi, ne aile ne avlat ne toplum çoğunun umurunda bile değil....

Konfucyus'un "karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak" diye güzel bir sözü var. Evlatlarımız bizim değil, bizden başkası onları daha fazla etkiliyor, gençlik heyecanı, tv, internet derken farklı dünyalar onlara güzel görünüyor ama yine de onlara doğruyu anlatmak, göstermek lazım. bazıları alternatifi hiç görmüyor. hayatı ona sunulandan ibaret sanıyor, evlilik kurumu nedir, insanlar neden evlenir? bunlar gençlere öğretilmiyor. evliliği cinsellikten fantezilerden romantizmden ibaret sanıyor bazıları. vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirmenin ne olduğunu, evliliğin asıl amacının güvenilir nesiller yetiştirmek olduğunu anlamaları lazım ki fedakarlık yapabilsinler. Tamamen bencil, keyfe düşkün bir topum olduk, adamın ve kadının canı sıkılıyor bir meselede anında herşeyi bitiriyor, bu çocuklar ne olacak umrunda değil, o ana babadan yetişen bencillik dışında bişey görmemiş çocukta toplumun başına bela. eskiden cahil insanda bile bir terbiye vardı, en azından oturup kalkmasını, başkasına saygıyı bilirdi, ailede öğrenirdi bunları, şimdi kültürlü dediğin insan dahi en basit görgü kurallarını uygulamaktan aciz. ne komşu ilişkileri, ne trafik kuralları. varsa yoksa kendi keyfi, ne aile ne avlat ne toplum çoğunun umurunda bile değil....

%100 katılıyorum buna kızlar erkeklerı begenmez oldu hemem araban varmı paran varmı dıye soruyorlar hee varsa kıralsın yoksa bır ise yaramaz oluyorsun sosyal medya herseyı bıtırdı abı ewlılık vs askı herseyı

bn 5 sene ılıskım oldu ewlılıkten dondum

Eleştirdiğim konu o işte arkadaşım. 5 sene ilişki olmaz. Niyetlenirsin avlenirsin. evleneceğin insnan melek olsa 5 sene içinde onun bile hatalarını görürsün, oda senin hatalarını görür. zamanla mesafe açılır soğursun. evliliğin sağladığı şey bazı zorunluluklardır. ilişkide olduğun insanı fındık kabuğunu doldurmayacak bir mesele yüzünden terkedebilirsin ama evli olsan boşanmak kolay değil, belli şeylere katlanma mecburiyetin var, ancak bıcak kemiğe dayanacak, artık yürütme ihtimali hiç kalmayacak insan o zaman ayrılıyor. e sebeple ilişki işi kısa olacak ve resmi olacak. bir iki tanıma süresi olur sonra söz kesersin ve nişanlanırsın, nişan süresi de en fazla bir yıl olmalı, bir yılı geçtimi işin tadı kaçar. hayırlı işlerde acele edin diye boşa denilmez. peygamber sözüdür bu, vaktim var sonra yaparım dersin ama yarının ne getireceği belli olmaz. evlilik işi de öyle sürüncemede kaldığı zaman sonu pek hayırlı bitmez.

bugun teklıfı yaptım mesaj yoluyla dayanamdım ptsı gunude ıstanbulda olacak suan koyde bır de gelınce yaparım

Geri
Üst Alt