Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlk Marşta Hemen Çalışmama

tibuk5361

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar,
Kısmetse bugün 1000 km lik uzun bir yolculuğa çıkacağım, Araç kendisinden zevk alacağımı anlamış olacak ki hafif bir suratımı düşürme çalışmalarına girdi, Araç 8-10 saat uyuduktan sonra ilk marşı eskisi gibi almıyor, yani yarım saniye marşa basar çekerdim araç çalışırdı şimdi ilk marşta yarım saniyede çalışmıyor.İkinci marşta sorun yok... Çok klişe bir sorun lakin nedenleri neler olabilir? Yolda bir sorun çıkartsın başıma istemiyorum.Mevzu dün akşam ve bu sabah başıma geldi, Araç 2008 Leon Stylance , depoda 15-20 Lt benzin var, benzini sürekli aynı yerden alıyorum.

Uzun yolda hiç bir sıkıntı çıkarmaz bahsettiğiniz sorun. Benim eski aracımda da vardı hatta ilk marşta çalışmazdı genelde ikinciyi basardım ama 2 haftada bir de uzun yolda 1000 km yapardı hiç bişey olmazdı. Siz bakımlarınızı tam yaptırdıysanız bu tür şeyler önemli değil :) İyi yolculuklar iyi bayramlar.

Uzun yolda hiç bir sıkıntı çıkarmaz bahsettiğiniz sorun. Benim eski aracımda da vardı hatta ilk marşta çalışmazdı genelde ikinciyi basardım ama 2 haftada bir de uzun yolda 1000 km yapardı hiç bişey olmazdı. Siz bakımlarınızı tam yaptırdıysanız bu tür şeyler önemli değil :) İyi yolculuklar iyi bayramlar.
Vallaha bakımları zamanında yaptırmayı geç erken bile yaptırıyorum, yılda 3 kez bakıma girer aracım,yapılmadık hiçbirşey yok yapmayı unuttuğumuz hiçbirşey yok, saat gibi çalışan arac bir minik bir sorun çıkardığında moral motivasyon sıfır.sinirlerim bozuluyor.

Bu arada sorunun birden çok çözümü olabilir ama ustaya ilk gittiğiniz anda direk benzin pompasını değiştirelim diyecektir ve sorun hiç bir zaman benzin pompasında değildir. Çok araştırdım araç lpg li ise bazen lpg enjektörleri sızıntı yapıp yanma odasını gazla dolduruyormuş ve araç boğulduğu için çalışamıyormuş. Yani birileri kalkıp hemen benzin pompanıza suç atabilir direnin ve sorunu daha basit şeylerde arayın.

Bu arada sorunun birden çok çözümü olabilir ama ustaya ilk gittiğiniz anda direk benzin pompasını değiştirelim diyecektir ve sorun hiç bir zaman benzin pompasında değildir. Çok araştırdım araç lpg li ise bazen lpg enjektörleri sızıntı yapıp yanma odasını gazla dolduruyormuş ve araç boğulduğu için çalışamıyormuş. Yani birileri kalkıp hemen benzin pompanıza suç atabilir direnin ve sorunu daha basit şeylerde arayın.
Yanma odasını gazla doldurur mantıklı fakat 2.marşta neden problemsiz alır hemen? Sonuçta değişen birşey yok gibi?

Yanma odasını gazla doldurur mantıklı fakat 2.marşta neden problemsiz alır hemen? Sonuçta değişen birşey yok gibi?

Marş yaparken egzoz sisteminden çiğ olarak atıldığı için yanma odası temizlenmiş oluyor. Test etmek için ilk marşı başkasına yaptırıp arkadan koklayabilirsiniz atılan gazı. Eğer yoğun bir gaz kokusu varsa bu ihtimal değerlendirilebilir.

Marş yaparken egzoz sisteminden çiğ olarak atıldığı için yanma odası temizlenmiş oluyor. Test etmek için ilk marşı başkasına yaptırıp arkadan koklayabilirsiniz atılan gazı. Eğer yoğun bir gaz kokusu varsa bu ihtimal değerlendirilebilir.
Garajda çalşıyor araç, koku olsa mutlaka hissederim, sensörlük bir arıza da olabilir tam anlamıyla bilemiyorum, ama bu işte ince bir çizgi var :) ilkinde zorlanıp ikincide çok rahat çalışmasına sebep olabilecek olasılıklar neler olabilir

ben biraz internetten araştırmıştım her kafadan bir ses çıkmış boğaz kelebeği, buji, lpg sistemi, benzin pompası diyen var ama sorunu çözen çok az işte. Bende çözemedim akışına bıraktım en son bir gün hiç çalışmazsa o zaman sorunu bulurlar elbet dedim :)

ben biraz internetten araştırmıştım her kafadan bir ses çıkmış boğaz kelebeği, buji, lpg sistemi, benzin pompası diyen var ama sorunu çözen çok az işte. Bende çözemedim akışına bıraktım en son bir gün hiç çalışmazsa o zaman sorunu bulurlar elbet dedim :)
Sizde sorun halen devam etmekte mi? Yada böyle bir sorun mu var?

Arabayı sattım :D satarken söyledim alacak kişiye ama ilgilendi mi bilmiyorum.

Geri
Üst Alt