Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlk LPG Kullanım İzlenimlerim.

eqoulaiser

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar. aracımı aldıktan sonra ilk full dolu tank gazı bitirdim. şehiriçi 310 km yaptım. tank 35 lt civarı gaz alıyor. hesaplarıma göre yaklaşık olarak 0,265 tl yakıyor km.de. şehirdışındaki hesaplamam 0,2 tl nin biraz altı civarında idi km başına. bu bilgiyi lpg taktırmayı düşünen arkadaşlar için paylaşmış olayım.;)

şimdi benim konu ile ilgili üstadlara sorum olacak :) bu tüketim değerleri iyi mi? yoksa gidip LPG sistemine bir ayar yaptırmak daha iyi mi olur? (LPG sistemim BRC)

görüşlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

2004 1.4 ibiza 16v ile

Şehir dışı 16 kr
şehir içi dur kalk istanbul iş trafiğinde 25-27 kr arası yakıyordum. bakımdan sonra bu değer biraz daha düştü 20 kr filan şuan sanırım sakin kullanımda.

şehir içi ve şehir dışı harcamada çok fark oluşmuş... depoyu bitirerek değilde depoyu fulleyerek ölçüm ya daha stabil cevap çıkarırsın... 0,26 yüksek senin şu an maks. 0,25 yakman lazım diye düşünüyorum... ama ayardan önce dediğim gibi depoyu fulle birz km yap sonra yine fulle harcadığın miktarı kmye böl...

yılbaşı zamlarından sonra litresi 2.46 TL olan LPG ile ilk depo için 26 kuruş bence iyi bir rakam... benden tavsiye 1 depo daha bitir sonra git bir kez daha adaptasyon yapsınlar tamamdır...kullanımına bağlı yaklaşık olarak 22-25 kuruş arası bişey yakacaktır... sonrada rahat rahat bin bak keyfine... hayırlı olsun tekrardan.. güle güle kullan..

şehir içi ve şehir dışı harcamada çok fark oluşmuş... depoyu bitirerek değilde depoyu fulleyerek ölçüm ya daha stabil cevap çıkarırsın... 0,26 yüksek senin şu an maks. 0,25 yakman lazım diye düşünüyorum... ama ayardan önce dediğim gibi depoyu fulle birz km yap sonra yine fulle harcadığın miktarı kmye böl...

bugün fulledim depoyu. dediğin gibi üstad biraz km gideyim sonra depoyu tekrar fulleyip harcamayı bi daha kontrol ederim.

bu arada imzandaki yazı (... emanet araba vardır ) beni çok güldürdü. (yanlış anlaşılmasın, sözümüz meclisten dışarı :))

lpg daha önceden vardı araçta bu arada. aldıktan sonra ben ilk defa depoyu bitirmiş oldum :) yani ilk takılışı değil lpg nin. onu belirtmeyi unuttum.

Bence iyi. Biraz daha iyi ayarla çok az daha düşebilir ama fazla oynamamak lazım aracın yakıtı genelden iyi ise.

Bende brc kullanıyorum 255krs yaktım en son ölçümümde. Bu ayarı ben hiçbir şekilde bozmam. 5-10 krş için.

Aracın gidişinden de memnunsan bence hiç oynama.

Geri
Üst Alt