• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İlk çalıstırmada sarsıntı ve motor arıza ışığı hk.

Navyy

Kayıtlı Üye
İsim
Sercan uzun
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Merhaba.

2017 model 20.000 km deki aracım bugun ilk defa sabah aracı calıstırırken motor aşırı sallanıp motor arıza ışığı yanıp sonmeye basladı. Cok bekletmeden stop edip tekrar calıstırdığımda hafif sallanmayla duzgun bir sekilde çalıstı. Aracı 3 gundur calıstırmamıstım. Bu neden olabilir ? Suan sorun yok gibi ama servise göstermeye gerek varmıdır.

lostar58

Kayıtlı Üye
İsim
Oktay
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI Style
Plaka
34JU5547
bir gösterin aracınız garantili arıza kaydetmiştir normalde yapmaz ateşleme ile ilgili sıkıntı çkmiş dediğiniz gibiyse araç

Navyy

Kayıtlı Üye
İsim
Sercan uzun
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Servise götürdüm aracı az önce. ateşlemeyle ilgili geçici arıza vermiş silmiş. Yakıttan tozdan vs. seylerden kaynaklanabileceğini belirttiler.

memet_one

Administrator
İsim
mehmet
Nereden
Kocaeli
Araç
Ateca 1.6 TDI Style
Plaka
41 YZ 518
Merhaba.

2017 model 20.000 km deki aracım bugun ilk defa sabah aracı calıstırırken motor aşırı sallanıp motor arıza ışığı yanıp sonmeye basladı. Cok bekletmeden stop edip tekrar calıstırdığımda hafif sallanmayla duzgun bir sekilde çalıstı. Aracı 3 gundur calıstırmamıstım. Bu neden olabilir ? Suan sorun yok gibi ama servise göstermeye gerek varmıdır.
Geçmiş olsun yakıtta toz varsa bir süre de çalışmamış ise bazen yapabiliyor eski leonda mecburi bir yerden mazot almıştım fazla almadım bitmeden de üzerine koydurmadım ilk çalışmada sürekli sarsıyor ve vuruntulu çalışıyordu

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

lostar58

Kayıtlı Üye
İsim
Oktay
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI Style
Plaka
34JU5547
geçmiş olsun inş. bir daha yaşamazsınız

seat34

Kayıtlı Üye
İsim
Hamit YILDIZ
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Bu sabah aynı sorunla bende karşılaştım. Bu sorunla alakalı konu var mı diye araştırırken sizin yazınıza denk geldim. Aracım 25 binde. Marşa basınca sarsıntılı çalıştı ve hemen stop ettim. Bu ara arıza ışığı yandımı farkedemedim. İkinci çalıştırmamda normal çalıştı.

lostar58

Kayıtlı Üye
İsim
Oktay
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI Style
Plaka
34JU5547
aracınız kaç model avrupa yakasında mısınız

Navyy

Kayıtlı Üye
İsim
Sercan uzun
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Bu sabah aynı sorunla bende karşılaştım. Bu sorunla alakalı konu var mı diye araştırırken sizin yazınıza denk geldim. Aracım 25 binde. Marşa basınca sarsıntılı çalıştı ve hemen stop ettim. Bu ara arıza ışığı yandımı farkedemedim. İkinci çalıştırmamda normal çalıştı.
Servisteki usta normal bi durum oldugunu soylemişti. Yakıttan tozdan vs kaynaklanabiliyormus. Tekrar etmesi duumunda ayesleyici sistemde bi bobinden kaynaklanıyormus değiştiririz dedi onu gerekirse

lostar58

Kayıtlı Üye
İsim
Oktay
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI Style
Plaka
34JU5547
ilk etapta bujilerinizi kontrol ettirin bobin yapmaz

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:52) Üyeleri Gör