İLK ÇALIŞMA SORUNU 2 | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İLK ÇALIŞMA SORUNU 2

kayzer163

Kayıtlı Üye
Katılım
4 Ara 2013
Mesajlar
22
Beğeniler
6
Yaş
25
#1
Merhaba forumdaşlar daha önce sorunu yazmıştım. Sabahları aracı çalıştırınca çalışmada sıkıntı yok kolaylıkla çalışıyor ancak rölantide devir düşüyor motor titreme yapıyordu. Deviri yükseltmek için gaza bastığımda iyice devir düşüyor nerdeyse stop edecek oluyordu. Bu sorunlar benzindeyken görülüyordu LPG ye geçince bi sorun kalmıyordu.
Bu sıkıntılarla özel servise gittim ve aracın boğaz kelebeği temizlendi, benzin filtresi değişti, carbon clean yapıldı, bilgisayardan ayarlar yapıldı. Bunlar yapıldıktan sonra sorun düzelmişti. Şimdi yine aynı sorunu yaşıyorum. Tavsiyelerinizi alabilirmiyim.
 

Agave

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ocak 2013
Mesajlar
397
Beğeniler
179
#5
Boğaz kelebeği temizliği yapılmış. Ayrıca benzinde yapıyor ve lpgde yapmıyorsa benzin pompasındandır. %90 benzin pompası ömrü azalmış...
Benzin deposu da çeyrek üstünü görmemiştir baya bir uzun zamandır tahmin ediyorum. ( lpgli araçlar genelde böyle ) . Size tavsiyem 1-2 depo benzinle kullanın ve depoyu doldurun. Benzin pompası kendine gelsin. Ara ara da benzin kullanın ki benzin hortumlarınız kurumasın..