Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlginç sorular ama cevapları bilinmiyor :)

HAKANSGR

Kayıtlı Üye
Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mült
...
ecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

*Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene"ögretmenim" diye seslenirken altıncı sinifta bir anda "hocam" diyeseslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyugötürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda; "4dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekayave riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapalibir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmuraduyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

*Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütüninsanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi biziizliyor...

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbekatilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözleresliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

*Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi"olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yokmudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da"kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip birbilgisayar programi satin aldiktan sonra"kabul etmiyorum" seçeneginiisaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran
boru görmüsler midir?

*Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?"diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdansadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

*Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokratyemininde"arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

bir siteden alıntıdır...ilgimi çekti paylaşmak istedim...(mınıks)

Haha çok hoşuma gitti süper teşhisler :D

Kafamdaki sorular hep kanka .. Cevapları olsada rahatlasak :eek:

Heee içinde içinde, sırf ışıkla çık ordan.Bi icraaat yok :D

güzelmiş :D
son derece dogru :D:D

Geri
Üst Alt