• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İkinci servis bakımı hakkinda

facia26

Kayıtlı Üye
İsim
Mesut
Nereden
Tunceli
Araç
Leon 1.4 EcoTSI FR
Plaka
62 AR 834
Merhabalar birkaç gün içinde ikinci bakım için yetkili servisi gidecem. sizden bir kaç konu hakkında bilgi almak istiyorum LED farların yükseklik ayarını manuel olarak yaptırmak istiyorum bu konuda bilgisi olan veya yaptıran arkadaşlar var mı bana bujilerin değişmesi gerektiği söyleniyor ama aracım daha 9000 km'de ben değişmesini istemediğimi söyledim ama nafile mecburen değişmesi gerekiyormuş ve son olarak ta USB yerinde aracı ilk aldığım günden beri sıkıntı yaşıyorum Demir olan mini usbleri araç okumuyor diğerlerini okuyor ama hafif bir el değmesin de direk kesiliyor dosya bozuk hatası çıkıyor servistekiler konsolun sökülüp bağlantı noktasında kontrol edilmesi gerekiyor dediler bende konsolun sökülmesini istemiyorum yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum şimdiden teşekkürler

RBozkurt

Kayıtlı Üye
İsim
Ramazan
Nereden
Konya
Araç
Toledo 1.6 Signo
Metal usb disklerde bu problem yaşanıyor. Sadece araç degil pc vb cihazlardada okumama problemi oluşturuyor. Yada bendeki bozuk diyelim.
Favori usb diskim kırmızı sandisk komple plastik ucuz duruyor ama hangi araca takarsam anında okuyor takilma isinma vb görmedim.

facia26

Kayıtlı Üye
İsim
Mesut
Nereden
Tunceli
Araç
Leon 1.4 EcoTSI FR
Plaka
62 AR 834
Birde onlardan alıp deneyeyim cevap için teşekkürler

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
İsim
Kerem Minaz
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
59 YZ 082
2. bakım da buji değişimi her ne kadar aracın şasi numarasına göre değişse de son dönem kaldırıldı. Artık büyük çoğunda 2. bakımda buji değişimi yapılmıyor. Sadece ilk bakımdaki gibi yağ/ filtre bakımı yapılıyor. Tavsiyem başka bir servise şasi no ile telefon ederek danışın.

facia26

Kayıtlı Üye
İsim
Mesut
Nereden
Tunceli
Araç
Leon 1.4 EcoTSI FR
Plaka
62 AR 834
Teşekkür ederim bugün bir kaç servisi arayıp görüşeyim bakalım ne cevap alacam

Buhar Abi

Kayıtlı Üye
İsim
ACG
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI FR
Plaka
34 FR 1989
Doğuş 60.000'e Çekti Buji Değişimini 9000'de Olan Aracın Ne Alaka Buji Değişimi. Standart Yetkili Servis Saçmalıklarından Bir Başkası. Hepsi Sahtekar, Yalancı, Düzenbaz.

tam12den

Kayıtlı Üye
İsim
deniz kn
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 EcoTSI FR
Merhabalar birkaç gün içinde ikinci bakım için yetkili servisi gidecem. sizden bir kaç konu hakkında bilgi almak istiyorum LED farların yükseklik ayarını manuel olarak yaptırmak istiyorum bu konuda bilgisi olan veya yaptıran arkadaşlar var mı bana bujilerin değişmesi gerektiği söyleniyor ama aracım daha 9000 km'de ben değişmesini istemediğimi söyledim ama nafile mecburen değişmesi gerekiyormuş ve son olarak ta USB yerinde aracı ilk aldığım günden beri sıkıntı yaşıyorum Demir olan mini usbleri araç okumuyor diğerlerini okuyor ama hafif bir el değmesin de direk kesiliyor dosya bozuk hatası çıkıyor servistekiler konsolun sökülüp bağlantı noktasında kontrol edilmesi gerekiyor dediler bende konsolun sökülmesini istemiyorum yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum şimdiden teşekkürler
bujilerin değişmesine gerek yok , usb olayına gelince 10 larca usb denedim hiç okumuyor usbleri şarj ediyor sadece sıfır aldığım 10 günlük fr ı 2 gün önce bıraktım konsolu filan söktüler bakalım bir sorun olacakmı hala serviste araba , torpidodaki ana ünite sağlam portlar da denenmiş onlarda sağlammış bu gün aradılar kabloları değişecek diye bakalım , söküp takılmasından bir sıkıntı olacak mı (ses- çizik v.b )

facia26

Kayıtlı Üye
İsim
Mesut
Nereden
Tunceli
Araç
Leon 1.4 EcoTSI FR
Plaka
62 AR 834

facia26

Kayıtlı Üye
İsim
Mesut
Nereden
Tunceli
Araç
Leon 1.4 EcoTSI FR
Plaka
62 AR 834
bujilerin değişmesine gerek yok , usb olayına gelince 10 larca usb denedim hiç okumuyor usbleri şarj ediyor sadece sıfır aldığım 10 günlük fr ı 2 gün önce bıraktım konsolu filan söktüler bakalım bir sorun olacakmı hala serviste araba , torpidodaki ana ünite sağlam portlar da denenmiş onlarda sağlammış bu gün aradılar kabloları değişecek diye bakalım , söküp takılmasından bir sıkıntı olacak mı (ses- çizik v.b )

Sonucu burdan paylasirsaniz memnun olurum

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:58) Üyeleri Gör
Üst Alt