Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbizanin abs'ler...

Kardeşim iyi hoş diyosun da dört disk nere iki disk nere cordoba bir ibiza iki bınların frenleri çok iyi oldugu söylenemez 3 yıl çalıştım bu doguşta aracın cibiliyetini iyi biliyorum katılsanda katılmasanda bu böyle

Beni EDS ler iyi tanır
Fikrinize saygı duyuyorum. Takıldığım noktalar var. Bir kampanayı açmışsınızdır mutlaka ya da içini görmüşsünüzdür.

ibiza'nın sol arka fren merkezi arıza yapınca mecburen açtırdım. Sonrasında kampana balataları değişti. Yanılmıyorsam kampana balatalarının yüzey alanı ön disklerdeki balatalardan büyüktü. Frenleme olarak neden diskten daha kötü olsun anlam veremiyorum.

Peki kamyon ve çekicilerin fren sistemleri neden kampana? O araçların bizimkilerden daha güçlü frenlere ihtiyacı yok mu?

Fikrinize saygı duyuyorum. Takıldığım noktalar var. Bir kampanayı açmışsınızdır mutlaka ya da içini görmüşsünüzdür.

ibiza'nın sol arka fren merkezi arıza yapınca mecburen açtırdım. Sonrasında kampana balataları değişti. Yanılmıyorsam kampana balatalarının yüzey alanı ön disklerdeki balatalardan büyüktü. Frenleme olarak neden diskten daha kötü olsun anlam veremiyorum.

Peki kamyon ve çekicilerin fren sistemleri neden kampana? O araçların bizimkilerden daha güçlü frenlere ihtiyacı yok mu?
Kardeşim kamyon ve cekiciler kompresör ile besleniyor hemfren hem motor freni kullanıyorlar bende ibiza sahibiyim 2013 model sıfır aldım ama bi ibiza cupra test ettim yok böyle bir fren sistemi küt diye durdura biliyor atacı malesef bizim ibizalar böyle ayrıca disk frenleme esnasında özellikle ani frenkerde lastigin tur atmadını engeller ama kampananın öyle bi durumu söz konusu degil zamanla paslanır tozlanır bu olaylar disktte olmaz bende saygı duyuyorum senin fikirlerine

Beni EDS ler iyi tanır

Kardeşim kamyon ve cekiciler kompresör ile besleniyor hemfren hem motor freni kullanıyorlar bende ibiza sahibiyim 2013 model sıfır aldım ama bi ibiza cupra test ettim yok böyle bir fren sistemi küt diye durdura biliyor atacı malesef bizim ibizalar böyle ayrıca disk frenleme esnasında özellikle ani frenkerde lastigin tur atmadını engeller ama kampananın öyle bi durumu söz konusu degil zamanla paslanır tozlanır bu olaylar disktte olmaz bende saygı duyuyorum senin fikirlerine

Beni EDS ler iyi tanır
Fark şurada başlıyor o zaman;

İbiza'nın normal ön disklerii 256 mm, cupranınkiler ise 288 mm. Aradaki fark gerçekten büyük. Ayrıca cupraların arka diskleri bile 233 mm. Sizinkinden iyi olması konusu tartışmaya açık bile olamaz.

Yalnız konu nerden nereye geldi :) Bu noktadan sonra konu sahibine bir yararı yok.

Daha önce frenlerinizi kullandıysanız :Daracınızın frenlemesinde bir sorun var mı yokmu bilmeniz lazım, olaydan sonra tekrar frenlerinizi denediyseniz zeminden kaynaklanan kusur neticesinde (tozlu veya kumlu zemin, yağ veya yakıt akması, bozuk asfalt yüzeyi, vb.) sorun yaşamış olabileceğinizi anlayabilirsiniz yada frenlerde arıza barmı yok mu gibi, arkadaşların burda yazdıkları tahmin veya tecrübe içerir yazdıklarım gibi, neyse sizede geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız, bu arada aracın frenlemesi lastiğin yola tutunduğu kadar kuvvetlidir..

Geri
Üst Alt