Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbizam'la kaza yaptım...

bora55

Kıdemli Üye
Herkese selamlar olsun.
Konu başlığında da belirttiğim üzere malesef ibizamla dün saat 18.00 sıralarında bir kaza yaptım.
Daha önceleri böyle kaza başlıklarını okurken hiç kendi başıma da gelebileceğini düşünmüyordum.
Ancak herşey sadece 3-5 saniye içerisinde gerçekleşiyor.
----------
1 Mayıs Cuma'ya denk gelince , 3 günlük tatili kaçırmama adına abimin yanına gideyim dedim.
Herşey güzel geçti , ta ki 3. gün dönüş yoluna gelinceye kadar.
İstanbul'dan yola çıkıp Balıkesir Pamukçu köyü yol kavşağına geldiğimde ; kavşaktan aniden kırmızı (rengi solmuş turuncu gibi) renkte olan station vagon kartal (ya da doğan) yola çıktı.
Ben sol şeritten ilerliyordum. Sağ tarafımda bir kaç boy gerimde de clio sembol vardı yanlış görmedimse.
Önüme çıkan kartala bodozlama vurmamak içinde sağ tarafa direksiyonu kırdım ve kartala vurmaktan kurtardım. Sembole tam sağ yandan vurmak üzereykende sola doğru manevra yaptım.
Tamam kurtardım diye düşünmeme kalmadı daha önce hiç yaşamadığım şekilde aracın arkası savruldu.
Tekrar sağa manevra
Tekrar sola manevra
ve son olarak tekrar sağa manevra yapacakken ön tekeri sol şeritin yan tarafında olan orta refüşe çarptım. Hani ufak kaldırım taşı olan refüşlerden, yolu ikiye ayıran.
Orta refüşe ön tekeri çarptıktan sonra ancak yolun sağına çekip durabildim.
Tam olarak hatırlayamıyorum ama sanırım arka tekeride refüşe vurdum ki teker şu an biraz eğrildi.
Neyse ki refüşe çarparken direksiyonu sağa doğru çevirebildim ki yolun diğer şeridine uçmadım.
Çok şükür ne eşimde ne bende bir sıkıntı yok.
Aracı sağa çektiğimde hemen aşağı indim baktım ki, kazaya sebeb olan kartal ortalarda yoktu.
Orada bulunan bir kaç kişiye sordum ancak ne tarafa gittiklerini görmediklerini söylediler.
Polisi çağırdım tutanak tuttu.
Malesef ben başka bir araca çarpmadığım için bunun tek taraflı bir kaza olduğunu söylediler.
Plakayı malesef alamadım. Çünkü kartalın sol tarafını gördüm sadece.
Aracı toparlamaya çalışırkende arkaya dönüp ne plakasına bakabilirdim ne de nereye kaçtığını.
-----------
Kaza yaptığım yerden izmire 40-50 km hız ile gece 12 de varabildim.
Fotoğrafları paylaştığımda ufak bir kaza gibi görebilirsiniz ama en az 5 manevrayla kurtarabildim.
Ön tamponumun sağ tarafı kırıldı, sağ davlumbaz kırıldı.
Arka sağ teker yamuldu.
Direksiyon düz vaziyette değilde saat 12.15 yönünde duruyor tekerler düz olduğunda.
airbag ışığım yanıyor.
Kornam çalışmıyor.
emniyet kemerim bozuldu
Ayrıca direksiyonu hafif bile olsa sağa sola çevirdiğimde vıjjjj vıjjjj diye ses duymaya başladım.
-------
Bugün Balıkesir bölge trafikten kaza tutanağını almak için kargoyu aradım.
Tutanakta ne yazıyor bilmiyorum. Sanrım az da olsa suçu bana yazar gibi oldu. Çünkü ortada başka araç yok.
Alkol testi yaptı yüzde sıfır çıktı.
--------
Kaskom var çok şükür.
-----
Kaza tutanağı elime ulaşınca aracı yetkili servise bırakmayı düşnüyorum.
----
Allah kimseye kaza bela vermesin.
Araç bir kontrolden çıktınmı o 5 saniye de toparlamak çok zor...

Nasıl bir yol izlemem gerekir fikir verirseniz sevinirim. Resimleri de koyacam az sonra

IMG-20150503-WA0004.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20150503-WA0003.jpg
    IMG-20150503-WA0003.jpg
    204.2 KB · Görüntüleme: 53
way anasını satayım...cok büyük geçmiş olsun çok üzüldüm ....rabbim sizleri korumuş ...maalesefe yollarda cok dengesiz kurallara uymayan araç var.artık tofaşları trafikten kaldırmaları lazım sürücü de neden kaçar anlamış değilim.insanlar ii ce vicdansız olmaya başladı.
valla hiç kaza yapmadığım için şükürler olsun pekde bu konular hakkında bilgim yok.kaskomda yok.yapacan bişi yok gibi görgü tanıkları olsada direksiyon manevrasını kaybetmişsin.cunku önüne köpekde cıkabilirdi ondan kaçayım derken de olabilirdi.kazaya sebebiyet verenden bişi beklemeyin uğraşmaya değmez .mahkemelerd eyılan hikayesine döner.dediğiniz gibi kaskodan yaptırın kurtulun derim... allah korusun

geçmiş olsun inan çok üzüldüm

aks kafalarını direksiyon mili ve kutusunu mutlaka detaylı kontrol ettir

Bu arada kaza esnasında arkamdan gelen , bu siteyi takip ediyor mu bilmem ama kırmızı renkteki led farlı olan leon sahibi sağolasın.
O kadar araç geldi geçti duran olmadı. En azından birşey var mı diyip durdu adam...

çok bişi yok şükür kolay şeyler bunlar.hepsi değişir cillop olur..kaskonun faydaları

aks kafalarını direksiyon mili ve kutusunu mutlaka detaylı kontrol ettir
Kaza tutanağı geldiğinde direk servise vereyim.
Airbaglerde açılmadı ancak airbah ışığım yanıyor. Soket çıktı desem. Kornamda çalışmıyor.

Geri
Üst Alt