Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbizamın Beyaz duman atma sebebi (sorun çözüldü) pg:9

KeleBenNKk

SCW Ladies
Arkadaşlar merhaba ;

Dün maşukiye organizasyonuna giderken aracımdan çıkan beyaz duman sebebi ile bugün aracı servise götürdüm.Servis araçta 2 lt fazla yağ olduğunu ve bu sebepten dolayı bu olayı yaşamış olacağımı söyledi.Ve ayrıca Full'den benzin alıp almadığımı da sordu kesinlikle almamamı söyledi.Ben bu yağ fazlalığı olayını anlayamadım çünkü aracı sıfır aldım ve aldığım günden beri yağ almadım :confused: fazla olması mümkün değil gibi kendi kendine nasıl fazlalaşacak :confused: fazla yağı aldıklarını ve sorun olmadığını söylediler...Servise ne kadar güvenmeliyim kafamda sorular oluştu...

araç zaten fazla yağı alamazki egsozdan atar diye biliyorum

yağa su karışmış başka açıklama olamaz durduk yerde yağ fazlalaşmaz fabrikanında fazla yağ koyduğunu pek sanmıyorum ama ihtimaller arasında var ancak aracın bi anda duman atması zorlanma esnasında contadan yağ kaçırmasını gösterir buda conta yanmış demektir benim aklıma başka bişey gelmiyo....

conta yaktıysa hala egsozdan duman atmaya veya su eksiltmeye devam eder

beyaz dumanın muhtemel sebeplerinden biri eğer araca fabrikadan gelirken fazla yağ koymuşlarsa onu atıyor olabilir. ancak bunun haricinde yakıtta önemli. herhangi bir gucten duşme veya dengesiz çalışma varmı araçta yada sarsıntı artması. enjektörler ile ilgili bir sıkınıtıda olabilir. turbodiesel olsa diyecem turbo ama benzinli arabada pek bilgim yok yinede yanıltmıyayım sizi.

servıs sonrasında hala beyaz duman var mı araba ?

conta yaktıysa hala egsozdan duman atmaya veya su eksiltmeye devam eder

araç su eksiltiyo galiba çünkü su eklenmiş anladığım kadarıyla ancak yanma durumuna göre sadece çok sıkıştırmadada atabilir yada çok sıkıştırmada kaçırıyo olabilir yani tamamen yanmış anlamına gelmez bu... yakıttaki su olsa bu kadar beeyaz duman atarmı buda merak konusu... beyaz dumanı bu yüzden atsa yağ neden fazlalaştı bununda açıklaması yok....

araç su eksiltiyo galiba çünkü su eklenmiş anladığım kadarıyla ancak yanma durumuna göre sadece çok sıkıştırmadada atabilir yada çok sıkıştırmada kaçırıyo olabilir yani tamamen yanmış anlamına gelmez bu... yakıttaki su olsa bu kadar beeyaz duman atarmı buda merak konusu... beyaz dumanı bu yüzden atsa yağ neden fazlalaştı bununda açıklaması yok....

araba durduğu yerde yüksek gaz verip arkadan birinin bakması sonrasındada suyu incelemesi lazım

sıfır arabada yag fazlası olması cok sacma geldı acıkcası ama suan sorun yoksa da dıcek bsy yok demekkı fazlası varmıs

Geri
Üst Alt