Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza yağ sorunu

matrak29

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar 2016 1.2 tsi ibiza sahibiyim aracımda herhangi bir sıkıntı şuana kadar yaşamadım taa ki 1 haftadır yağ eksildi ikaz işıgı yanana kadar kendi kendime 1 lt yağ alıp koyayım diye düsünürken biraz arastırma yaptım daha aracım 10bine gelmedi acaba bakım yaklasıyor diye mi böyle yapar diye düsünüyordum sonra seat yol yardımla görüstüm bana herhangi bir servise gidip eksilen yağı telafi edeceklerini ilettiler bende telefon görüşmesine istinaden Sahrayıcedid de bulunan Erya'ya gittim aracı ordan aldıgımı boyle bir durum oldugunu soyledim yağ eksiltmesi neden olur diye soruyorken ibiza cupra fr tarzı aracların ortalama 6binde bir yağ erirtiğini söylediler bu ne kadar doğru ne kadar yanlıs bilmiyorum cupra ve fr aracı olan arkadaşlar burda beni aydınlatırlarsa çok memnun olurum ayrıca 500ml yağ içinde para talep ettiler saolsun Okan bey' e ayrıca teşşekkür ederim ilgi ve alakasına yardımcı oldu. Sadece üç konuyu merak ediyorum .
1. İbiza/cupra/fr tsı motorlar her 6binde yağ eritirmi ?
2.bu yağ eritme olayı pistonları korumak amaçlı ise neden diğer araçlarda böyle bir durum hiç başıma gelmedi ya da gelen var mı ?
3.eğer bu doğru ise biz bagajda yağ bidonu ile mi dolaşacağız?

Hocam bu tarz birkaç yerde daha okudum sırf bu yüzden belirli perityotlarda sürekli takip ediyorum benm aracımda eksiltme yok. 2016 1.2 tsi ibiza mayısta aldım 11.800 kmdeyim şuan.

Yağ eksiltme demıyor servis bu olaya yağı motor yakıyormuş serı kullanımlarda bende çok seri yüksek devir hayatta kullanmam doğru ise böyle bir durum neden tdı motorlarda Yok

Yüksek performanslı araçlarda ortalama 10.000 km de 1tl yağ. Eksiltme olur... Bu normal ve toleransları içindedir...Ve buna 1.4 TSI ciftsarz araçlar dahil...

Yağ eksiltme olayları bizim araçlarda mevcutmuş daha doğrusu turbolu araçlar için eksiltme söz konuyu oluyormuş ben 7 bine kadar kullandım herhangi problem olmadı zaten yıllık bakıma girdim değişim yaptılar olursa bilgi veririm

Merhaba. Yağların parlama noktası denilen derecesi ne kadar yüksekse o derece eksiltmeye dirençli oluyor. Mobil 1 esp formula 5w-30 sizin aracınız için en doğru yağ olmakla beraber parlama noktası 254 derecedir (castrol 214 filandı). Bende servisin koyduğu yağı eksiltme yaptı ve hemen mobil ile tamamını değiştirdim. Bir de siz deneyin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt