Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza talihsiz kaza.

Hangi araç suçlu?

• İbiza

Kullanılan: 4 21.1%
  • Fiesta

Kullanılan: 15 78.9%

• Kullanılan toplam oy
    19
Eskiden sağdan gelen yol verilirdi. Şimdi ise öncelik ada içerisindeki araçlarda. Bana göre de öncelikli kusur Fiesta'da, onun dışında trafiğe çıktığınız anda sekizde iki (hatırladığım kadarıyla) kusurlusunuz zaten. Polis gelseydi her türlü dikkatsiz araç kullanmaktan her iki araçta ceza yerdi ve ekstraları. Her şeyiyle geçmiş olsun. En azından cana gelmemiş.

bizzat aynı senin olaya benzer bir arkadaşın da başına gelmiş sağdan adam geldiği için kusuru bizim arkadaşa vermişler. Yani adam hatalı diye senin de hata yapman gerekmiyor. demek istediğim şu ki sen kavşaktasın adamın yol vermesi gerek mecbur duracak diye düşünmemek lazım değil mi?, adına çok üzüldüm inan..
Ekli dosyayı görüntüle 7877

" her araç sağındaki Araca yol vermeli kuralına tabi tutularak kusurun % 100 ü size verilmiş olmalı.. Kazalarda ilk bakılan detay bulunulan yönler.. Eğer sizin çarptığınız araç solunuzdan geliyor olsaydı kusur karşı taraf verilirdi.
Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere herkes kendi açısından düşündüğünde yada kendi penceresinden baktığında haklı olduğunu savunur. Tıpkı sigortaların anlaşmazlığa düşerek savundukları gibi..

Ters mantık yürütürsek karşı taraf ne hata yaptıysa yapsın ilk ve tek bakılan kim kimin sağında veya solunda olduğudur.
Ülkemizde bir kural mı desem artık şehir efsanesi mi ne desem" O BANA ÇARPTI" MANTIĞI VARDIR, SİZ SİZ OLUN KAZA TUTANAKLARINA DURAMADIM ÇARPTIM ŞEKLİNDE YAZMAYIN. o BANA ÇARPTI ŞEKLİNDE YZIN..
Söz konusu olaya baktığınızda bu hem doğru hem yanlıştır. Aslında her durumda olaylara bu şekilde bakmakta mantığı aykırı geliyor. Olayı yorumlayacak olursak" aracınızla bekliyorsunuz sağdan gelen araçta yok diye düşünerek yada yol hakkı bende dye düşünerek yola kontrollü çıkıyorsunuz ama sağınızdan (sizde olduğu gibi ) kontrolsüz ve hızlı bir şekilde yol ver ikazını ihlal etmiş hızlı bir şekilde kontrolsüz bir araç geliyor. Bence sağdan gelen haksızdır çünkü kuralları ihlal etmiş. Ama Tarfik kurallarına göre sizi kusurlu bulurlar. Sğdn gelenlerin geçiş üstünlüğü vardır. Sürücü kurslraındaki dağıtılan eğitim kitaplarında da genellikle bu soru çıkar şekilli olarak..Yanlış bir kural, d düzeltilmesi veya tekrar değerlendirilerek güncellenmesi gerek.

Bİde araştırırken bu yazıyı gördüm..
"hiç kaza yapmadığınızı yazmıssınız. Kasko poliçenizi tanzim ettirdiğiniz acente poliçenize ' Hasarsızlık Koruma Teminatı ' eklemiş mi acaba. Eğer poliçenize bu kloz eklenmiş kusur sizde olsa dahi ise hasarsızlık kademeniz düşmez poliçeniz yenileme zamanında aynı hazarsızlık indirimin alırsınız. Eğer bu teminat verilmemişse kusur sizde olduğunda hasarsızlık indiriminiz direk sıfıra iner. Kaç yıldır kazanmış olduğunuz hasarsızlık indirimleriniz kaybedersiniz"

Evet, resim aynen bizim olay oldu muhtemelen :) Oldu bitti, zaten ilk defa kasko yaptırmıştım, gelecek sene alacağım indirimi alamayacağım, çok kaybım yok o açıdan. Ama yine de sormakta fayda var, daha önce de duymuştum bunu.
Teşekkür ederim.

benim abi o manyak:). benim tezim daha öncede yazdığım gibi, karayollarının nerelere ne isim verdiğini bilmiyoruz. İstediği kadar tabela olsun, karayolları oraya ana yol derse iş bitti.
estfurallah dostum :D elinde resim belge tutanak oldu mu karayolları istediği kadar cırpınsın nafile.resimde kabak gibi herşey ortada.şimdiki mahkemeler delil olarak teknolojıyı kullanıyor (video,resim vs kanıt )

estfurallah dostum :D elinde resim belge tutanak oldu mu karayolları istediği kadar cırpınsın nafile.resimde kabak gibi herşey ortada.şimdiki mahkemeler delil olarak teknolojıyı kullanıyor (video,resim vs kanıt )
Abi öyle deme başımıza gelen bir olay otobanda sol şeritte derin bir çukur gece görmeden girdik jant kırık zor durdurduk arabayı çekici çağırdık resim falan çektik sabah dosyayı servise verdik bizden önce çukuru kapatmis adamlar sasirdik kaldık resmen yani ertesi gun oradaki tabela degistirse ve pkanlı bir çalışma dese kendini kurtarır

Çok geçmiş olsun, resmen çakallık yapıp ne de olsa bana yol verir diye yürümüş, hiç dememiş bu adam göremeyebilir, kör nokta da kalırım bana vurur diye. Maalesef taksiciler çok yapar bu araya şey gibi girme işini, taksici gördüm mü yol veririm. Kayınpederim de taksici gerçi :)

Geri
Üst Alt