Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza stop edip Akü Lambası ikazı veriyor ?

memox

Kayıtlı Üye
Seat İBİZA 2006 Otomatik Vites 75hp

Ortalama 1-2 ay önce tüp taktırdım aracıma.

Tüpü taktıktan bir iki hafta sonra araç bir kere kendi kendine stop etti panelde akü işreti yanıyordu.

Tekrar çalıştırdık devam etti. Sonra bu olay iki kere daha oldu. En son olduğunda da farkettiğim şey araç yavaşlayıp durduktan sonra stop ediyor ve bu lamba yanıyor. Sonra tekrar çalıştırdığımda sorun çıkarmadan çalışıyor.

Sebebi ne olabilir sizce. Bu sırada belki alakası vardır diye söylemek isterimki benim araç tüpü çok yakıyor hatta bugün konu başlığı da açtım bunun ile ilgili. (alakasız birşeyse affedin)
http://www.seatclubworld.com/lpg-donusum-sistemleri-121/lpg-taktirdim-cok-yakiyor-gibi-19352/

lpg markası nedir? ve ustan nası biri ?

Gaz ayarın bence kötü olmuş. LPG montajı yapan ustana göster derim

Usta şahıs olarak iyi birisi, iş olarak da Yalovada en iyi usta
Zeki Oto Lpg
Marka Atiker.

Tahminimce aküyü değiştirmiş olabilir mi diyecektiniz?

Akünün yüksek voltajda olanını taktır bi dene abi. şuan üstündeki belki kaldırmıyodur lpg yi.

Arkadasim aracin boguluyor gibi oluyor mu? kapaklanma yapiyor mu?

araca yeterli yakıt gitmemesinden dolayı kendi kendine stop ediyor anladığım kadarıyla aküyle uzaktan yakından bir ilişkisi yokmuş gibi gözüküyor fakat genede uzaktan atmamak lazım yanında görüp bakmak en doğrusu olurdu bizimkiler sadece varsayım üzerine yorum:eek:key:

Ayni sorun Turkiyede iken benim aracimda da oluyordu.Gaz adam gibi yemiyordu,sabahlarida boguluyor yolda da kapaklaniyordu sonunda stop ediyordu.Dayanamaz duruma geldim ilk once Akün sana yetmiyor dediler gittim akü aldim 2 sonra yine oldu yine gaz servisine gittim allah allah deyip enjeksiyonlarini temizlettir dediler nealaka dedim abi bizim basimiza hep geliyor bu durum sen temizlettir dediler yahu araba 6 aylik enjeksiyonmu temizlettirilir kalktim temizlettirdim hemen sabahi yine ayni sorun olunca artik ben cildirdim.Babam da biraz asabi adamdir kufur ede edeee gittik lgp servisine babami tutmasam adamlari dövecek.En sonunda gaz beynini degistirdiler megerse gaz beyni arizaliymis. Sözün kisasi lpg beynine baktir derim.Onlar onda sorun yok derler ama sen genede baktir.Ben baktirana kadar dunya masraf yaptim

Ayni sorun Turkiyede iken benim aracimda da oluyordu.Gaz adam gibi yemiyordu,sabahlarida boguluyor yolda da kapaklaniyordu sonunda stop ediyordu.Dayanamaz duruma geldim ilk once Akün sana yetmiyor dediler gittim akü aldim 2 sonra yine oldu yine gaz servisine gittim allah allah deyip enjeksiyonlarini temizlettir dediler nealaka dedim abi bizim basimiza hep geliyor bu durum sen temizlettir dediler yahu araba 6 aylik enjeksiyonmu temizlettirilir kalktim temizlettirdim hemen sabahi yine ayni sorun olunca artik ben cildirdim.Babam da biraz asabi adamdir kufur ede edeee gittik lgp servisine babami tutmasam adamlari dövecek.En sonunda gaz beynini degistirdiler megerse gaz beyni arizaliymis. Sözün kisasi lpg beynine baktir derim.Onlar onda sorun yok derler ama sen genede baktir.Ben baktirana kadar dunya masraf yaptim

Çok teşekkürler

Araç boğma yapmıyor ama dediğim gibi hem çok yakıyor hem de arada bir stop ediyor

Ben dediğiniz gibi yapayım bir başka atiker ustasına gidip gösterteyim bir.

Geri
Üst Alt