Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza ST 1.2 TSI nı mı yoksa 1.2 TDI nı mı almalıyım?

Sizce hangisini almalı?

• Kullanılan toplam oy
    43
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sarper

Kayıtlı Üye
Seatın SW aracı olan İbiza ST yani sportourer 1.2 TSI modeli 7 ileri DSG şanzuman lı malum bazı problemlerden bahsediliyor ama 105 beygir acaba diyorum diğer taraftan 1.2 TDI düşük yakıt tüketimine karşın 75 beygir olması rampada klima kullanımını ne ölçüde etkiler hep bunları düşünüyorum bana bu seçim konusunda yardımcı olursanız sevinirim herkese teşekkürler

1.2 tdi kullanmadım ama 1.2 tsiı çok iyi biliorum vw nin son yıllarda ürettiği en özel motor diyebilirim yakıt konusunda olsun gayet yeterli dercede performansı olsun çok iyi bir tercih olabilir

Yapacağınız km ye göre değişir yorumum ama tsi daki zevki tdi da alamazsınız. Performans vs.

dizelde benzinli gibi son sürat istenirse hacim lazım ki bu da 1.2tdi da yok.. günlük kullanımda ara hızlanmalarda torktan dolayı tatmin etse de son hızda durum bu.. sırf yakıt için tdi da alınır,sırf sürat için tsi da :)

valla TDI ın petrole girdiğinde öyle bir keyfi varki:) en son baya bi zaman önce gittiğinizi ve az para ödeyip çıktıgınızı görünce keyif ikiye katlanıyor hele 1.2 tdı tam bir ekonomi aracı tek kelime

ihtiyaca göre değişir altımda 105 beygir olsun onları bağırtayım yollarda yay takayım jant yapayım yeri gelsin lastik yakayım dersen tsi, ama sw aldığına göre az biraz aile kullanımı var içinde hele klima ile falan sorduğuna göre. ben her ay 2200 km yapıyorum ayda 2 kere shell'e giriyorum yedek depoyuda doldurursan (ki esasında o yedek depo değil) yakıt ışıgı bir daha yanana kadar kullanıma bağlı olarak 1100 km gidiyorsun. dizel demek tork demek tork demek yokuş demek derdi bir arkadaşım eğer uygun devirde girersen klimada açık olsa bir nefeste çıkarsın her gün 3 dik yokuş çıkıyorum sadece alışman gerekiyor.

iki motorunda avantajları var tabiki karar senin imkanınız varsa test sürüşü yapın gideceğiniz km yi kullanım amacınızı belirleyin. Şimdiden hayırlı olsun...

yokus falan dert olmaz; alayina tirmanir tdi :)

onemli olan ihtiyacinizin ne dogrultuda oldugu.. dizel mi benzlinli mi konulari zamaninda gazetelerde, dergilerde sayfalarca tartisildi.. hatta uzerinden aylar yillar gecti hala konu kapanmadi..

kimi insan ben alirken 3-5 fazla veririm yakiti az yakarim diyor;
kimisi o fiyat farkina degmez diyor..
kimisi dizelin sesi cekilmez, kimisi benzine guc mu dayanir diyor..

burdan kalkip size TSI alin veya TDI alin dememiz bence cok dogru degil. tabi fikir verebiliriz ama asil onemli olan sizin ihtiyacinizin ne oldugu.

sizi öncelikle üyelerimiz bölümüne alalım..

yokus falan dert olmaz; alayina tirmanir tdi :)

onemli olan ihtiyacinizin ne dogrultuda oldugu.. dizel mi benzlinli mi konulari zamaninda gazetelerde, dergilerde sayfalarca tartisildi.. hatta uzerinden aylar yillar gecti hala konu kapanmadi..

kimi insan ben alirken 3-5 fazla veririm yakiti az yakarim diyor;
kimisi o fiyat farkina degmez diyor..
kimisi dizelin sesi cekilmez, kimisi benzine guc mu dayanir diyor..

burdan kalkip size TSI alin veya TDI alin dememiz bence cok dogru degil. tabi fikir verebiliriz ama asil onemli olan sizin ihtiyacinizin ne oldugu.

+1907

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt