Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza ST 1.2 TSI nı mı yoksa 1.2 TDI nı mı almalıyım?

Sizce hangisini almalı?

• Kullanılan toplam oy
    43
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynen öyle görkem abi tercih budur abi referanceden artıları fazla Gri St 1.2 tdi al derim abi sunroof u unutma abi ancak üretilmiyor diye biliyorum suan St de bir sor :)

sanırım sunroof sadece panoramik sunroof yani sadece cam tavan yanlış bilmiyorsam açılır tavan olsa keşke

Çokta güzel calısıyor o antalya yolu(dere boğazı Isparta -Antalya ) dediğiiz kavramı sürekli kullanıyorum sağlık nedenlerimden dolayı ve en ufak sıkıntı yasamadım klimalı yada klimasız o sizin aractan bekletinize bağlı bir kavram Benim aracım 1.2 12V mesela bahsedilen araç 1.2 ve TDİ fazla fazla yeter abi bence dizel :)

Aslına bakarsan 6 yılım ısparta da geçti bilirim dereboğazı yolunu tek alternatifti bize sizin aracınız 12 v yazmışsınız bana önerdiğiniz kaç volt ben onu bulamadım ayrıca aracın 12 v yada 16 v olması neyi değiştirir.

Kapalı garajda sesin yankılandığı yerlerde düşük hızlarda vites atarken dişlilerden klik diye bir ses geliyor ama bu 1.2ye özgü değil:)

Anladım yani TSI yada DSG kullanan TSI modellerde genel bir problem sanırım özellikle de kuru tip DSG lerde

1.2 tdi nin torku, 1.2 tsi den daha yüksek..yokuşlarda falan ,tsi den geride kalacağını sanmıyorum..

edit: bu arada, tdi nin fiyatı,tsi den fazla değilmiş..aynı fiyata alacağınız tdi, 2 sene sonra satıldığında, tsi den fazla para edecek..

işte bu noktada 1.2 tdi en fazla copa donanımlı iken 1.2 TSI da style donanımlı olması kafamı karıştırıyor açıkcası

Aslına bakarsan 6 yılım ısparta da geçti bilirim dereboğazı yolunu tek alternatifti bize sizin aracınız 12 v yazmışsınız bana önerdiğiniz kaç volt ben onu bulamadım ayrıca aracın 12 v yada 16 v olması neyi değiştirir.

Örnek vermek gerekirse motorum 3 silindir 12V yani 12/3=4V düşüyor piston basına yani 1.6 16V 4 silindirli motor misali performance'ı etkiliyor sanırım motorun yakıt ile besleme durumu ani tepkilere daha seri cevap vermek gibi bişi olarak biliyorum.Düşüdüğünüz 1.2 TDİ motorlar 12V ve 3 silindir Ben sizin kesinlikle üzeceğini düşündüğüm bir motor değil aklımızdan geçmiyorda değil copa st tdi 1.2 sunroof 6J ibizalardaki gibi panaromik acılır tavan seklinde acılabiliyor ancak sormanız lazım ben 3 hafta kadar önce erya ile görüşmüştüm suan gelmiyor gibi bir cevap vermişlerdi.Ayrıca copa tabiki style ye göre zayıf fakat style'de artık gözden düştü ESP gibi önemli donanımlar standart değil mesela şuan İstanbuldayım ve çağlayanda az önce copa donanımlı bir ibiza gördüm cok güzeldi :)

Anladım yani TSI yada DSG kullanan TSI modellerde genel bir problem sanırım özellikle de kuru tip DSG lerde
Bu dediğim sesin dsg ile alakası yok yanlız dsg bozuk yollarda ses yapıyor benim dediğim vites atarken sesin kapalı ortamda yankılanmasıyla beraber şanzımanın dişliden dişliye geçme sesi vectra c miz var onda da aynı ses mevcut geri vitese takarken daha net duyulur bu ses problem falan değil yani dsg de olan durum farklı.

Alternatif tabiki ama vergi kavramı arada fark yaratıyor abi
1.6 TDİ 697 tl
1.2 TDİ 436 tl :D

Kesinlikle size katılıyorum vergi avantajıda aklımda...

ayrıca ileride araçların karbon salınımına görede bir vergi düzenlemesi düşünülüyor
1.2 TDI İbiza ST emisyonları bence mükemmel sanırım piyasadaki en iyilerden biri diye düşünüyorum
CO2 EMİSYON DEĞERLERİ
Şehir İçi (g / km) 128
Şehir Dışı (g / km) 90
Ortalama (g / km) 102

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt