Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza / Motor üzerindeki pas

Arkadaşlar biliyosunuz ki aracı alalı 15 gün bile olmadı ve ben resim üzerinde gösterdiğim yerde pas olduğunu gördüm. Bu normal mi ?
Özellikle yeni ibiza almış olan arkadaşlar,kendi araçlarında kaputu açıp aynı bölgeye bakabilirlerse sevinirim. Acaba sadece bende mi var bu pas.

Saygılar...
Bu durum çok normal. Kafaya takılacak bir durum değil. Metal bu oksitlenmesi normaldir. WD 40 pas sökücüdür içinde yağ var ve yanıcı olabilir. Sıcak motora sakın sıkma. Zaten temizlemenin de bir mantığı yok. Mevcut pası söker ama bu bölge tekrar paslanacak. Sıcaklıkdan
dolayı WD 40 orada barınamaz.

Eminsin dimi ahmet :) Orda pas olması iyi birşey değil gibi bence tabii... Bende ve borada olması bi sorun olabilir. Ben servise sorucam ilk fırsatta. Diğer ibizacılarda bakarsa seviniriz...
Valla pas degilde şöyle
5daceb5cfc421f2c93f1349c7746fada.jpg

Hava şartları motor biraz kırlenmiş o pas durumu motorun ısınmasıyla alakalıymış önemli bişey degilmiş ️ arastırdım formen arkadasa sordum

Hızlı gidersen EBENİ yavaş gidersen BEBENİ görürsün

Valla pas degilde şöyle
5daceb5cfc421f2c93f1349c7746fada.jpg

Hava şartları motor biraz kırlenmiş o pas durumu motorun ısınmasıyla alakalıymış önemli bişey degilmiş ️ arastırdım formen arkadasa sordum

Benimki de ilerde böyle olacak o zaman :)
Hızlı gidersen EBENİ yavaş gidersen BEBENİ görürsün
ahmet çok sagol, teşekkürler... içim rahatladı.

Bu durum çok normal. Kafaya takılacak bir durum değil. Metal bu oksitlenmesi normaldir. WD 40 pas sökücüdür içinde yağ var ve yanıcı olabilir. Sıcak motora sakın sıkma. Zaten temizlemenin de bir mantığı yok. Mevcut pası söker ama bu bölge tekrar paslanacak. Sıcaklıkdan
dolayı WD 40 orada barınamaz.
Çok teşekkür ederim Erdinç abi, değerli bilgiler için

abicim nem nem nem havadaki nem yapar bunu..motor soğukken sık wd40 ı bişicik kalmaz.insan bile cürür nem de çalışmayan demir paslanır sonucta döküm malzeme.

bende şimdi baktım yaklaşık 1cm alan pas gibi olmuş diğer taraflarda bişey yok, kaputu açınca sol tarafta var hafif bi değişim.

Geri
Üst Alt