Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza lpg hakkında

ly60

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2014 model ibiza 1.4 style aracım var lpg taktırmayı düşünüyorum konu ile ilgili servisle görüştüm lpg taktırırsam arıcı servisin kapısından içeri sokmayız diyorlar konu ile ilgili bilgisi olan varmı ???

Lpg mi?
Candır can...
Bastıkca basarsın korkmazsın. Doya doya gezersin.
Benzin İstasyonuna gidince çalışana gönül rahatlığı ile fulle dersin.
15-16 krş'lar da seyehatin tadına varırsın.
Şehir içi sanırım zorlasanda (istanbul için) 22 krş geçemezsin.
Servise gelirsek...
Servis mi ? Alsınlar servislerini başlarına çalsınlar. Başka servis mi yok İstanbul'da ? Yok mu Özel serviste mi yok ?

Herkesin görüşü fakat ben lpgye karşıyım araba sağlığı açısından bence hiç gerek yok. Yakıttan tasarruf edeceğiz diye motorun ömrünü kısaltıyoruz ve yakıttan kazandığımız para fazlasıyla motora gidiyor. Ben 16" jantları taktırdıktan sonra karışık şehir içi şehir dışı hesapladım boş günümde 5.7 yaktı. Zaten motorumuz küçük çok sıkıştırmadığımız sürece az yakıyor. Önümüz kış geziyor musunuz bilmiyorum ama genellikle bakarsak kar buzlanma falan derken pek çıkarılmıyor araç. Tüpe verilecek parayı da yazın benzine versek bence hiç gerek yok tabi yinede sizin kararınıza kalmış.

kardeşim şöyle söylim sana benı dınle pişman olmazsın :D ben aracımı sıfır aldım 1.4 style ibiza alıralmaz dayadım lpg yi yetkılı servıste garantımı bozdum ve servıs kapısından ıcerı bıle gırmedım aracımda cok sukur sıkıntı cıkarmadı yanı servıste bır bakım ıcın servıste 450-500 tl verıyosun aynı bakımı dısarda 300 tl gibi rakama yaptırıyorsun burdan kardasın bu bır ıkıncısı yakıt yönundende kardasın yanı lpg atmosferık motorlar ıcın bulunmaz nımet ben 65 tl ye 340 km yol yaptım var hesabını sen yap bı dakka dusunme taktır ibizalar kolay kolay garantı sıkıntısı cıkarmaz

Selam dostlar ilginiz için teşekkürler. Ben sürekli araç kullanıyorum günlük 50km yol yapıyorum işe gidip geliyorum ve ayda 2 buçuk depo yakıt harcıyorum lpg taktırmamdaki sebep budur. Servise gelince 2 Aralıkta 15.000 bakım yaptırdım 450 TL para ödedim, Servisteki arkadaşlar ibiza 1.4 atmosferik motorun en az sıkıntı çıkaran hatta hiç problem yaratmayan motor olduklarını söylediler ne kadar doğrudur bilmiyorum, Yani ben lpg taktıracağım sizden ricam lpg kullanan arkadaşlar marka olarak ne önerirsiniz??

Aynen senin gibi her gün işe gidiş eve geliş için aracımın başındayım. Toplamda 45 km yapıyorum yaklaşık.
Benim sürüş tarzım normal. Öyle deli gibi gazı köklemem her zaman. Uzun yol ve şehir içi karışık yol güzargahım.
Yaklaşık depom 30-31 litre (zorlasam 1-2 litre daha alır ben kestiriyorum) alıyor. Buda 63-65 lira yapıyor. Ortalama 380 km gidiyorum. Uzun yolda rekorum 1 depo ile 427 km...
Benim arabada landirenzo takılı. Memnun muyum? Evet.
Bu arada varsın lpg motora zara versin. O motor lpg'den arızalanana kadar ben 2. bir ibiza parası biriktirmiş olurum nasipse. He bu arada son model bmw'ler jeeplerde lpg takılı. Bizim arabanın ne eksiği varmış :)

Bende çok yormam arabamı devirli kullanırım zaten istanbul da trafikte hız yapacak bir durum yok çok fazla yakıt parası harcıyorum, suan marka araştırıyorum ve iyi bir usta

Arkadaşlar 2014 model ibiza 1.4 style aracım var lpg taktırmayı düşünüyorum konu ile ilgili servisle görüştüm lpg taktırırsam arıcı servisin kapısından içeri sokmayız diyorlar konu ile ilgili bilgisi olan varmı ???

Kardeşim seni @26_BC_726 nickli Murat kardeşime yönlendireyim. Nisan 2015 de sıfır 1.4 style İbiza aldı ve dayanamadı 2 ay sonra LPG taktırdı prins 2250₺ olması lazım. Şu an gayet memnun ve servisi sildi gözünden gecen ay 15 bin bakımını yaptırdı dışarıda özel serviste. Şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadı.. Arkadaşların dediği gibi basmaya korkmazsın LPG'de :)

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

Kardeşim seni @26_BC_726 nickli Murat kardeşime yönlendireyim. Nisan 2015 de sıfır 1.4 style İbiza aldı ve dayanamadı 2 ay sonra LPG taktırdı prins 2250₺ olması lazım. Şu an gayet memnun ve servisi sildi gözünden gecen ay 15 bin bakımını yaptırdı dışarıda özel serviste. Şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadı.. Arkadaşların dediği gibi basmaya korkmazsın LPG'de :)

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

Aynen öyle prins marka taktırdım süper keyif alıyorum artık. 2014 araç zaten 2016 da şurda 3 gün sonra garantisi bitecek. Sıkıntı çıkarsada motorda 100,000km den sonra çıkar o da beni görmez. Ama bakımını düzgün ve vaktinde yaptıktan sonra 300,000km ye kadar korkma bu motorla diyor çoğu kişi

Selam dostlar ilginiz için teşekkürler. Ben sürekli araç kullanıyorum günlük 50km yol yapıyorum işe gidip geliyorum ve ayda 2 buçuk depo yakıt harcıyorum lpg taktırmamdaki sebep budur. Servise gelince 2 Aralıkta 15.000 bakım yaptırdım 450 TL para ödedim, Servisteki arkadaşlar ibiza 1.4 atmosferik motorun en az sıkıntı çıkaran hatta hiç problem yaratmayan motor olduklarını söylediler ne kadar doğrudur bilmiyorum, Yani ben lpg taktıracağım sizden ricam lpg kullanan arkadaşlar marka olarak ne önerirsiniz??
kardeşim gidip hiç fazla paralar bayılma atıker obd2 taktır bende o takılı hıc sorun yasamadım 3yıldır kullanıyorum fıyatıda 1100 tl
[doublepost=1450171379,1450171227][/doublepost]
Bende çok yormam arabamı devirli kullanırım zaten istanbul da trafikte hız yapacak bir durum yok çok fazla yakıt parası harcıyorum, suan marka araştırıyorum ve iyi bir usta
istanbul avrupa yakasında benım taktırdıgım yer florya oto sanayıde ıyı ıscılık ve saglam ekıp yer bulamazsan yardımcı olurum

• Beğen
Reaksiyonlar: ly60
Geri
Üst Alt