Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Klimanın bir çalışıp bir çalışmaması

dursun117

Kayıtlı Üye
2015 model 1.4 style ibizam var, sıfır aldım. bu yaz başından beri klimayı açıyorum, bazen normal soğuk üflüyor, bazen açtığımda hiç soğuk hava gelmiyor. Oto klima tamircisine gittim. Önce klima basınç müşürü arızalı olabilir dedi, baktı olmadı, onu söktü, daha sonra komprasör dedi, komprasörde elektronik kontrol valfi denilen bir parçayı değiştirdi ve aracımın kliması çalıştı, buz gibi hava üflüyordu. Araca gün içerisinde kullandım akşam yine aynı sorun klima çalışmıyordu. Ertesi gün yine gittim bu defa bilgisayara bağlayıp arazı kodları olduğunu söyledi onları sildiğini, ve yine klima basınç sensörünü değiştirdiğini söyledi. Aracın kliması çalışıyor ama daha önceki kadar soğuk bir hava vermiyor içeri. Bu şekilde klima ile ilgili sorun yaşan, kliması bir çalışıp bir çalışmayan var mı arkadaşlar?

gaz bastırdınız mı ? hiç tesisatta kaçak kontrolu yapıldı mı?

Geri
Üst Alt