Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Klima Sorunu

Apocalyptica

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar klimaya gazı bittiği için gaz bastık polen filtresini değiştirdik klima komprosürüde çalışıyor ama iki sorunum devam ediyor

1- Klima hala soğutmuyor gibi. leonum vardı önceden buz gibi olurdu bu çok ılık gibi. Econ tuşuna basınca da sıcaklığın azalması gerekirken değişmiyor gibi

2- Klima ekranında tüm ekran yanıp sönmeye hala devam ediyor.

Cevaplarınızı bekliyorum...

Ibiza 1.4 referance 2006 model

Leon la ibizanın klimaları güncel kasalarında aynı gibi (kullandığım için biliyorum) ama bi önceki kasada nasıl bilmiyorum fakat hiç de şikayet duymadım.. soğutmuyorsa bi sıkıntı var demektir.. Bi arkadaşın Bravosu var 2000 model gaz doldurttuk, kompresöre bakım yaptırdık, temizlendi, kayışı değişti ama bi netice alamadık o da senin gibi ılık oluşundan şikayetçi idi.. Kışın sıcağı çok iyiydi motor ısınmadan ısıtıyordu ama yazın soguğu pek de rahat olmuyor çoğu zaman cam açıyorduk..

2- Klima ekranında tüm ekran yanıp sönmeye hala devam ediyor.

Cevaplarınızı bekliyorum...

yanıp sönme arızası ile bende karşılaşmıştım. sol sis farının arkasında bulunan klima kontrol ünitesini kontrol ettirmek lazım. geçmiş olsun.

teşekkür ederim hocam yanıp sonme sorunu çözüldü:)

Klimanın gazı tamam komprosörde çalışıyor soğutmayı neden yapmıyor o kaldı geriye

basılan gazın ne oldugunu biliyormusun belki evlerde kullanılan gazdan falan bastılar ucuz falan diye onu bi araştır derim...

evet sorun aynıda çözümü varmı :)

Komple klimayı değiştir dediler o da bayağı tuzlu arabayı satmayı düşünüodu.. Camlar açık dolaşıyor ama ibizacı arkadaşlar dan muhakkak bu konuda tecrübeli olanlar vardır yardımcı olacaklardır..

biraz safça bi soru olabilir ancak komprosörün çalıştığını nasıl anlıyorsunuz?

Geri
Üst Alt