Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Klima Sorunu

Valla kardeşim tebrik ederim seni olumlu düşnmen işe yaradı. klimanın soketi kırılmış yani elektirik gitmiyormuş elektirik gidincedence canavar gibi soğutmaya başladı maşallah diyelimde.... ama baya beyin jimlastiği yaptık :) acaba sorunu söylemeseydimde tartışma devammı etseydi:)

çook sevindim 3 kuruşa çözülen her şeyi de çok severim. bu arada aile mesleğim klimacılık o yüzden faydası olduysa ne mutlu. büyük geçmiş olsun. :)

buz gibi yazlar dilerim :)

bu arada klima kompresörünün durmaması diye bir şey fanın çalışmamasından ötürü kaynaklanmaz. yüksek basıncı okuyup kompresörü durduran sensörlerin görevini yapmamasından ileri gelir.

Aynen dediğin gibi oluyormuş:) ama baya bilgilendim sayende bende ayrı bir merak oldu klima artık:) teşekkür ederim...

Sorunun giderilmesine sevindim..Bu komple ekranın yanıp sönme olayını geçen bende fark ettim fakat,anahtarı ilk çevirmede yapıyor bunu..Arabayı çalıştırdığımda ise problem yok..Peki Fehmi sen nasıl halletmiştin bu yanıp sönme olayını..?

Hocam sistemde bir hata olduğu için yanıp sönuyor bir hata kodu var demek. hata giderilince yanıp sönmede kalmadı...

Yine bi yerde okumuştum bu klima digitalinin sağında ve solunda kuçuk ızgaracıklar var sıcaklık sensörleri oluyormuş galiba orda. Toz birikincede hata veriyormuş oraya hava üfletip temizleyincede yanıp sonme geçiyomuş...

En iisi PC ye bağlatıp hatayı gormek sanırım...

Gerçi selim hocam daha iyi bilir..:)

Hocam sistemde bir hata olduğu için yanıp sönuyor bir hata kodu var demek. hata giderilince yanıp sönmede kalmadı...

Yine bi yerde okumuştum bu klima digitalinin sağında ve solunda kuçuk ızgaracıklar var sıcaklık sensörleri oluyormuş galiba orda. Toz birikincede hata veriyormuş oraya hava üfletip temizleyincede yanıp sonme geçiyomuş...

En iisi PC ye bağlatıp hatayı gormek sanırım...

Gerçi selim hocam daha iyi bilir..:)

yok daha neler Fehmi :) o iş dijitale giriyo artık. ama araç iç ortam ısısına göre fan hızını ayarlayamıyorsa durum dediğin gibi. :)

çook sevindim 3 kuruşa çözülen her şeyi de çok severim. bu arada aile mesleğim klimacılık o yüzden faydası olduysa ne mutlu. büyük geçmiş olsun. :)

buz gibi yazlar dilerim :)

bu arada klima kompresörünün durmaması diye bir şey fanın çalışmamasından ötürü kaynaklanmaz. yüksek basıncı okuyup kompresörü durduran sensörlerin görevini yapmamasından ileri gelir.

selamlar Selim kardeş tekrardan. klimacıya gidecektim bugün. aradım adam oğlunu askere göndermiş o gelene kadar çalışmıyorum dedi.. kaldım ortada.. beni yönlendirebileceğin iyi bir klima ustası var mıdır? Referanslı bir ustaya gitmek istiyorum. Keza aradığım tamirci adam da aynı şeyi söyledi. her klimacıya gidilmez dedi. ya güngörende ya da topkapıya git dedi.

Veya başka bir arkadaş da bana bir öneri verirse çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar benim babamda duran 407 var onun da klima çok iyi soğutmuyor soğutuyor ama havayı çok hafif veriyor havayı da çok az üflüyor polen filtresini en son ne zaman değiştirmiştir billmiyorum ses var ama görüntü yok misali ses gayet iyi ama hava üflemiyor üflediği hava da soğuk
sorun nerede olabilir kayseri de ki peugeot servisine güvenmiyorum

Emrah hocam, İnciroğlu Kayseri'deki kanayan yara... İyi ustaları elbet vardır ama bize hiç denk gelmedi... Fehmi abi belki bir tavsiye verir ama ben de söyleyeyim aklınızda olsun;

Yeni Sanayi Opet Petrol (Opet eskiden Süha'daydı, orası değil) içinde OtoMatik var, sahipleri iyi insanlar, paragöz de değiller, yapamıyorlarsa yapamayız diyorlar.
Onur Bey var eski Toyota servisinde müdürlük yapmış bir abimiz, kendisine "mavi ibiza Emre, karşıda oturuyormuş" derseniz size en doğru yolu gösterecektir. Diğer bir abimiz daha var da onun adını hatırlayamadım, o da tanır beni... En azından arabayı :)

Emrah hocam, İnciroğlu Kayseri'deki kanayan yara... İyi ustaları elbet vardır ama bize hiç denk gelmedi... Fehmi abi belki bir tavsiye verir ama ben de söyleyeyim aklınızda olsun;

Yeni Sanayi Opet Petrol (Opet eskiden Süha'daydı, orası değil) içinde OtoMatik var, sahipleri iyi insanlar, paragöz de değiller, yapamıyorlarsa yapamayız diyorlar.
Onur Bey var eski Toyota servisinde müdürlük yapmış bir abimiz, kendisine "mavi ibiza Emre, karşıda oturuyormuş" derseniz size en doğru yolu gösterecektir. Diğer bir abimiz daha var da onun adını hatırlayamadım, o da tanır beni... En azından arabayı :)

teşekkürler inciroğlu sıfır araba da bırakın idirim yapmayı internetteki liste fiyatından daha pahalıya satıyordu annem randevu alıp bakıma gitti randevu alırken anteni kırıktı onu da sipariş etti bakıma bıraktığında da söyledi yapılmasını arabayı teslim ettiklerinde yapılmamıştı annem söyleyince uyduruktan yapıştırmışlar bir de 20 bin km de ki benzinli arabaya karbonclean yapmışlar kullanılan yağ da 10 40 shell
Sonuç 450 tl fatura
insanları neden seris alanına almıyorlar anlamıyorum hyundai de özsa da girilebiliyor hatta bizzat ustayla konuşup istediklerini söylüyorsun tatminkar cevaplar alabiliyorsun
ayrıca fiatta onlarda masada peşinat tutarı krediyi konuşupalacağınız araba bu deyip en son para ödemeye gelince size söylediğimiz araba satıldı dedi ben de ona sen burda ne iş yapıyorsun senle az evvel pazarlık yapmadım mı deyip seat ibizama koştum; sonuç çok memnunum
ohh rahatladım

Olur Emrah hocam, şahıslarla ilgili birazda... Koskoca kurumda elbet iyi iş yapan adamlar vardır ama bana da denk gelmedi. 2007 157.000'deki kazasız boyasız deri döşemeli siyah Captiva High verip 2011 Captiva High alalım dedik, tam yarı fiyatını teklif ettiler...

Geri
Üst Alt