İbiza Klima Sorunu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İbiza Klima Sorunu

Apocalyptica

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar klimaya gazı bittiği için gaz bastık polen filtresini değiştirdik klima komprosürüde çalışıyor ama iki sorunum devam ediyor

1- Klima hala soğutmuyor gibi. leonum vardı önceden buz gibi olurdu bu çok ılık gibi. Econ tuşuna basınca da sıcaklığın azalması gerekirken değişmiyor gibi

2- Klima ekranında tüm ekran yanıp sönmeye hala devam ediyor.

Cevaplarınızı bekliyorum...

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Leon la ibizanın klimaları güncel kasalarında aynı gibi (kullandığım için biliyorum) ama bi önceki kasada nasıl bilmiyorum fakat hiç de şikayet duymadım.. soğutmuyorsa bi sıkıntı var demektir.. Bi arkadaşın Bravosu var 2000 model gaz doldurttuk, kompresöre bakım yaptırdık, temizlendi, kayışı değişti ama bi netice alamadık o da senin gibi ılık oluşundan şikayetçi idi.. Kışın sıcağı çok iyiydi motor ısınmadan ısıtıyordu ama yazın soguğu pek de rahat olmuyor çoğu zaman cam açıyorduk..

RD38

Kayıtlı Üye
2- Klima ekranında tüm ekran yanıp sönmeye hala devam ediyor.

Cevaplarınızı bekliyorum...

yanıp sönme arızası ile bende karşılaşmıştım. sol sis farının arkasında bulunan klima kontrol ünitesini kontrol ettirmek lazım. geçmiş olsun.

Apocalyptica

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim hocam yanıp sonme sorunu çözüldü:)

Klimanın gazı tamam komprosörde çalışıyor soğutmayı neden yapmıyor o kaldı geriye

SaLvia

Kayıtlı Üye
basılan gazın ne oldugunu biliyormusun belki evlerde kullanılan gazdan falan bastılar ucuz falan diye onu bi araştır derim...

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
evet sorun aynıda çözümü varmı :)
Komple klimayı değiştir dediler o da bayağı tuzlu arabayı satmayı düşünüodu.. Camlar açık dolaşıyor ama ibizacı arkadaşlar dan muhakkak bu konuda tecrübeli olanlar vardır yardımcı olacaklardır..

Anarchist

Kayıtlı Üye
biraz safça bi soru olabilir ancak komprosörün çalıştığını nasıl anlıyorsunuz?