• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İbiza gazdan ayağını çekince vuruntu

expectopatronum

Kayıtlı Üye
İsim
Onur
Nereden
Ankara
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Selamlar 1.2 tsi İbiza manuel aracım uzun bir süredir gaz verme çekmede vuruntu yapmakta. Örneğin 3.vites 2200 d/d de yarım gaz giderken aniden gaz bıraktığımda bır tık sesi ile arabam hafif kerkiniyor sanki bir boşluk var da onu alıyor gibi. Aynı durum artık en ufak gaza dokunuşlarımda da olmaya başladı ve gerçekten can sıkıcı. 15000 bakımında(araç 17000de) ustaya da gösterdim o da teyit etti ama bunun motor kulaklarının esnekliğinden kaynaklandığını söyledi. Araç bakımda servisten çıktı herşeyi sağlam dynosu rotu balansı vs de yerinde ama o ufak tık şeklinde vuruntu devam ediyor. Daha önce turbolu araç deneyimim yok ama bir süre kullandığım atmosferik poloda böyle bir şey olduğunu hiç hatırlamıyorum. Deneyimli arkadaşlardan bu vuruntu durumunu yaşayıp yaşamadıklarını normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. İyi akşamlar

Son düzenleme:

karekulak

Kayıtlı Üye
İsim
OZan
Nereden
Gaziantep
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Boğaz kelebeğinin kirlenmesi için çok mu erken acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dadaş34

VİP Üye
Administrator
İsim
ahmet koçak
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI FR
Plaka
34 bgp 073
Ayagınızı gazdan çekince küçük vuruntu yapıyorsa normal kardeşim motor kulaklar biraz daha esnek gazdan çekinci hemen hemen her araç yapar

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
İsim
Kerem Minaz
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
59 YZ 082
Önceki aracımda bu sorunu şanzıman takozunu değiştirerek gidermiştik. (Ford C-Max Tdci manuel)

denizbalku

Kayıtlı Üye
İsim
Feridun Deniz BALKU
Nereden
Ankara
Araç
Leon 1.4 EcoTSI FR
şanzıman takozu ve motor kulakları tekrar kontrol edilmeli yepyeni arabada öyle vuruntu olmamalı.

OMERFARUK

Kayıtlı Üye
İsim
Ömer Faruk
Nereden
Aydın
Araç
Diğer
benim ibizada da vardı, ama normal bu bildiğim kadarıyla.

bora55

Kayıtlı Üye
İsim
bora
Nereden
İzmir
Araç
İbiza 1.4 Reference
Benim düldül de de var bu dediğin şeye benzer. Çok şükür şimdilik bir durumla karşılaşmadım.

expectopatronum

Kayıtlı Üye
İsim
Onur
Nereden
Ankara
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Cevaplar için teşekkürler. Doğrusu ben de motor kulağı içten patlak falan diye düşünüyorum yan sanayileri daha sert oluyor onlardan taktırayım o zaman kesilir belki vuruntu.Debriyaj müşürü falan da olabilir dediler bir yerde de gaz ile alaka kuramadım

Durum hakkında güncelleme gireyim. Aracı doğuş Çankaya ya götürdüm. İnternetten bulduğum bütün sorunlu araçların dökümünü yapıp ihtimalleri de sıralayıp ustam bunları buldum ben seç beğen bul dedim. Adam aldı arabayı sürdü gaz ver gaz kes falan derken o da vuruntuyu yaptırdı evet var dedi normal dedi dsg gibi yarım debriyaj yaptıran bir şanzıman yoksa bu olacak dedi turbo araçlarda daha fazla hissedilir dedi . Biraz içim rahat etmedi şunun motor kulaklarına bakılmasını istiyorum dedim. Sonra abi vaktin var mı bekle biraz için rahat etsin dedi.Tamam dedim on dakika sonra showroomdan 2017 manuel ibizayı aldı getirdi.Çıktık yola adam bana arabanın gaz verip çekerken vuruntusunu gösterdi. İkna oldum sadece biraz daha az vuruyor 2017 model ya da yan koltukta olduğumdan öyle geldi. Sonuç itibarı ile arabanın sıfırı da vuruyor dert yapmaya gerek yok. Artık saldım işi yarın chip tuning yaptırıp 120 beygirle vurumumla arabamın zevkini çıkarmaya devam edicem

mertluigi

Kayıtlı Üye
İsim
Ramazan Yeni
Nereden
Karabük
Araç
İbiza 1.0 Reference
Benim aracim manuel ve 1.0 mpi. İlk aldigim gunden beri var

Navyy

Kayıtlı Üye
İsim
Sercan uzun
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Benim aracımda da aynı durum var. Normal bi olay sanırım. Bakıma gittiğimde göstericem yinede

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:29) Üyeleri Gör
Üst Alt