Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza gıcırtı

Daha once 2 tane sifir km getz almis birisi olarak sunu soyliyim.hyundailerin heryeri trim sesidir.
Daha kullanmadan gunesin altinda bile kapiyi actiginda tikirtilari duyarsin.
Buna alisik olmalisin. Dizel disinda tercih etmezdim

Doğrudur , araştırıp bilgi edinmek lazım ve yardımcı oldunuz çok sağolun :) fakat çok dolu bir araç style+pan cam ya da elite+pan cam düşünüyorum fiyatları da çok iyi 1.2 mpi düşünüyorum Bilginiz var ise çok seviniyorum çok sağolun şimdiden :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hyundai araclari ve motorlari konusunda baya bilgiliyimdir. 2009_2014 yillari arasi bi fiil hyundai kullandim ve tam bi anti vagciydim;)
fakat taki yakin arkadasimin 1.4 tsi fr leonunu bana emanet edinceye kadar;)
eskiden malum hyundai formlarina ve bulusmalarina dahi giderseim.
Neyse i20 ye gelicek olursak
Oncelikle piyasasi baya iyidir.
Yedek parcasi seattan ucuzdur ama daha dayaniksizdir.
Soylediyim.on takim ve balata cok cabuk biter. Gerci bunlar ucuz parcalardir.
Genel olarak tum hyundai araclar duz yol sever viraj kabiliyetleri baya zayiftir. Bunu net soyliyim. Tabi normal suruate hissetmiye bilirsiniz.
1.4 mpi motor yakiti somurur enaz 9.-10 lt temiz yakar.
1.2 mpi 82 veya 84 hp lik motor normal guctedir. Fakat i20 nin agir govdesi sebebiyle motor viraz agir kanli kalir yaklasik 1400 kg agirliktadir.
Yakiti en sakin 6.7 litre normal 7.5 tan asagi dusmez.
Gaza uygun motordur. Gaz takmadan huzursuz eder.
Dijital klima stylede yoktur.
Dokunmatik ekran daici marka ve sonradan takmadir.kesinlikle tavsiye etmem. Standart daha kullanisli surekli takilma yapar dokunmatik cok kotu. Ama navigasyon kullanisli ve bedava bu artisi.
4 cam.elektirikli ama sadece sofor tek tus.
Gorus acilari cok iyidir. Aynalar buyuk ve kullanislidir.
Arka frenler disktir. Farlar halojen ama mercektir.kolcak var ama ilerigeri yok sabit ve biraz geride kalir.
Kornasi sakin basmayin bip bip ;)
konfor orta serttir. Dis gorunus gayet iyidir. Servisler doguatan ucuzdur ortalama 600 tl civari bakim ucreti odersiniz. Check up senede 1 bedava
Garanti 5 yil ;)
suanda bende arac alma arifesindeyim. Kismetse yarin islemleri tamamlayacagim. Ben tekrar seat ibiza aliyorum 1.0 tsi he ibiza cokmu iyi tabi degil heryeri plastik .tavan tutamaci bile yok ama daha p/f acisindan daha onde bir arac en azindan motoru daha yeni teknoloji he bu arada ibizanin arka frenleri kampana ama gercekten hyundainin 4 diskinden daha iyi duruyor. Umarim yardimci olabilmisimdir

Hyundai araclari ve motorlari konusunda baya bilgiliyimdir. 2009_2014 yillari arasi bi fiil hyundai kullandim ve tam bi anti vagciydim;)
fakat taki yakin arkadasimin 1.4 tsi fr leonunu bana emanet edinceye kadar;)
eskiden malum hyundai formlarina ve bulusmalarina dahi giderseim.
Neyse i20 ye gelicek olursak
Oncelikle piyasasi baya iyidir.
Yedek parcasi seattan ucuzdur ama daha dayaniksizdir.
Soylediyim.on takim ve balata cok cabuk biter. Gerci bunlar ucuz parcalardir.
Genel olarak tum hyundai araclar duz yol sever viraj kabiliyetleri baya zayiftir. Bunu net soyliyim. Tabi normal suruate hissetmiye bilirsiniz.
1.4 mpi motor yakiti somurur enaz 9.-10 lt temiz yakar.
1.2 mpi 82 veya 84 hp lik motor normal guctedir. Fakat i20 nin agir govdesi sebebiyle motor viraz agir kanli kalir yaklasik 1400 kg agirliktadir.
Yakiti en sakin 6.7 litre normal 7.5 tan asagi dusmez.
Gaza uygun motordur. Gaz takmadan huzursuz eder.
Dijital klima stylede yoktur.
Dokunmatik ekran daici marka ve sonradan takmadir.kesinlikle tavsiye etmem. Standart daha kullanisli surekli takilma yapar dokunmatik cok kotu. Ama navigasyon kullanisli ve bedava bu artisi.
4 cam.elektirikli ama sadece sofor tek tus.
Gorus acilari cok iyidir. Aynalar buyuk ve kullanislidir.
Arka frenler disktir. Farlar halojen ama mercektir.kolcak var ama ilerigeri yok sabit ve biraz geride kalir.
Kornasi sakin basmayin bip bip ;)
konfor orta serttir. Dis gorunus gayet iyidir. Servisler doguatan ucuzdur ortalama 600 tl civari bakim ucreti odersiniz. Check up senede 1 bedava
Garanti 5 yil ;)
suanda bende arac alma arifesindeyim. Kismetse yarin islemleri tamamlayacagim. Ben tekrar seat ibiza aliyorum 1.0 tsi he ibiza cokmu iyi tabi degil heryeri plastik .tavan tutamaci bile yok ama daha p/f acisindan daha onde bir arac en azindan motoru daha yeni teknoloji he bu arada ibizanin arka frenleri kampana ama gercekten hyundainin 4 diskinden daha iyi duruyor. Umarim yardimci olabilmisimdir

Yardımlarınız ve değerli vaktinizi ayırdığınız için gerçekten çok teşekkür ederim

yakıt benzinli araç sonuçta az yakmasını beklemiyorum

Dijital klima sadece smart paketlerde var elite+smart

3 silindir araba istemiyorum , kendi aracımdan biliyorum sesli çalışıyor ( ses takıntım çok fazla)

Doluluk açısından inanılmaz dolu bir araç görsel olarak dönüp dönüp baktıran bir araba

Led farlar çok iyi duruşu gösterişi

Açıkçası trim sesi çok mu fazla ona bişey diyemiyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt