Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza gıcırtı

enginasam

Kayıtlı Üye
Merhabalar aracı alalı 7 ay oldu.Frene bastığım zaman balatalar gıcırdıyordu alışması lazım diye düşündüm sorun etmedim ama 2 gündür otoparkın eğimli ranpasından inip dönerken sol kapı tarafından gıcırtı geliyor.7 aylık bir arabada bu tarz sesler normal mi ?

Merhabalar aracı alalı 7 ay oldu.Frene bastığım zaman balatalar gıcırdıyordu alışması lazım diye düşündüm sorun etmedim ama 2 gündür otoparkın eğimli ranpasından inip dönerken sol kapı tarafından gıcırtı geliyor.7 aylık bir arabada bu tarz sesler normal mi ?
Kapidan gelen gicirti kapi ic tarafindaki plastik aksamlarin tozlanmasindan kaynakli. Petrolde bu bölgeye tazyikli su tut ses yapmaz bi daha veya bir yağla yağla bu bölgeleri. Kapilardaki gicirti kesilir. Bölgenin resmini ekte atiyorum. Screenshot_2018-05-23-23-46-19.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Önceki arabamızda bu tarz sıkıntılar olduğu için satıp sıfır bir araba aldık bunda da bunları yaşayınca insan üzülüyor.fitillerden ses gelme ihtimali de var gibi silikon spreyi alıp sıkmayı düşünüyorum.o parçayada bakıcam eğer tozlanma vs. varsa bi siliyim inşallah çözülür ama genel olarak seat bu konuda sınıfta kalır

Olamaz yeni İbiza da da bu sesler var mı ? i20 almam artık kesinleşti

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Olamaz yeni İbiza da da bu sesler var mı ? i20 almam artık kesinleşti

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kalite her yeni kasada daha da düşüyor. Çoğu araç için böyle. O yüzden seslerin kesileceğini hiç sanmıyorum:)

Daha once 2 tane sifir km getz almis birisi olarak sunu soyliyim.hyundailerin heryeri trim sesidir.
Daha kullanmadan gunesin altinda bile kapiyi actiginda tikirtilari duyarsin.
Buna alisik olmalisin. Dizel disinda tercih etmezdim

Geri
Üst Alt