Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Cupra/Bocanegra ların Kalitesizliği VeDoğuş Oto Faktörü...

zafa38

Kayıtlı Üye
İbiza Cupra bocalar yayıldıkca sorunlu oldukları günyüzüne çıkıyor. Ben ilk alanlardan oldugumdan sorunlarımı herkesle paylaştım fakat insanlar benim abarttıgımı titiz oldugumdan böyle oldugunu söylüyorlardı...Şimdi kullanıcılar arttıkca hergun baska bir problem okumaya devam ediyorum. Yaşadıgım problemleri buraya listeliyecegim... Kullanıcılarda buraya yaşadıgı sorunları giderilen sorunları yazarlarsa güzel paylaşım olur herkes birbirine yardımcı olur...
Seat gerçekten ibiza da kaliteyi dibe vurdu...

Öncelikle Aynaların birinin diğerine göre geç katlanması...

Dsg nin rezalet sesi

Dsg nin 1-2 geçişlerindeki bariz takıntı ve vuruntusu....

İç mekan sesleri (cam tavan mekanizması döşeme koltuk mekanizması hoparlör ve kapı etraflarından fitillerden gelen titreme sesleri kol dayamanın gıcırtısı...Çoğu garantiden giderildi hala devam edenler var)

Ön takımda aldıgım 3. 4. aydan beri başlayan küt diye vurma sesi (Garantiden Teker bilyası değişti sorun giderildi..)

Her bakımda 1 lt civarı yağ eksiltmesi

Aracın önündeki ufak bir hasarda Cupra yazılı ön çita ve diğer taraftaki parçanın yazılı olana göre farklı gelmesi ve bunun boyatılarak benzetilmeye çalışılması...

Parçalarının hiçbirinin olmaması ve 30 iş günü içeriisinde ispanyadan ancak parça parça temin edilebilmesi.

Far değiştiğinde xenonların birinin farklı birinin farklı renkte yanması...

Doğuş otonun mağduriyetleri....

Aklıma geldikce yazmaya dewam edicem.... Ömrümde aldıgım ilk ve son VAG grubu arabası olucak...

Buda bir başka arkadaşımızın yaşadıgı sorunlar...

Herkese selamlar aracımı 23 08 2010 da aldım bu güne kadar çok sorun yaşadım. Bunlar En başta takıldığım konu ki bu en dandiği sağ dikiz aynasının sola göre daha yavaş kapanması servis çözemedi geçtik. 1 hafta araba yattı ve aküsü bitti servis sarj etti baska sorun yok dedi. radyator çatlamış su eksiltiyordu değiştirdiler sorun çözüldü. Sonra bir akşam şanzıman gürültü yapmaya başladı ertesi gün servise götürürüm diyordum ki sabah araba geri geri gitmiyordu çekici ile götürdüler 10 gün testler yapıldı. mekatronik dendi değiştirildi olmadı volan değiştirilmiş olmadı en son bir perşembe günü servis danışmanım şanzıman siparişi verildi 1 haftaya arabanız cıkar dedi ve ertesi gün arabanız hazır dediler ben nasıl bu kadar çabuk olduğunu sorduğumda başka dsg li 0 bir aractan sökülüp benimkine takmışlar dedi. Şimdi ise motor çalışırken özellikle sabah ilk çalışmada çok sarsıntı yapıyor rolanti normale döndüğünde ise çok farkedilmiyor. Allah rızası için bilgisi, yaşadığı yada tanık olduğu bir olay olan varsa bu konularla ilgili bi cvp atarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler:mad::(:(

Buda Serhat ın yaşadığı sorun...

arkadaslar kendimde var sanıyorum bitek özel msj alişverişi sonucu hepimizde oldugunu anladım..
Araç ciddi şekilde yağ eksiltiyor ..
Kendi aracım ilk yağı + 4.5LT yeni yağı eksiltti toplamda kac litre yapar bilmiyorum daha araç 11.000 km de..bugün yine koydum 4 LT :( :(

Dsg deki tikirtii her aracta var ama aracin kotu degil soyle dusin leon cupra full 30 bin euro s3 60 bin euru s3 aradaki 30 bin euro fark neden sence yawrum ayrica 45 binliralik arac zatrn bunlar

safa ıbıza cupra aldın vag grubuna mal etmeden once b de s3 flan al bakalım aynı sıkayetlerı dıle getırcekmısın :) arabanın eksıklerını yazdın ama seat zaten yenı kasalarında dıbe vurmaya basladı,nedenı de cok basıt yenı motor tıplerının cıkması teknolojı anlamında daha fazla ozellıklerın eklenmesı arabanın b yerınde daha ucuz malzemeler kullanılmaya baslanmasına yol actı.parcalarının olmamasını yazmıssın dogus kaynaklı baslı basına o konuda haklısın arkadasımın tdı cuprasındada basınc borusu yırtıldı yenı gelene kadar 3 hafta bekledık sınır bozucu bsy.ama dedıgım gıbı sen seatın top modelını kullanyosun eger kullandıgın seat degıl de audı olsa sıkayetın sadece dogustan kaynaklı olabılırdı arabadan yana sorunun olmazdı.o yuzden vag grubundan sogumana gerek yok :)

Dsg deki tikirtii her aracta var ama aracin kotu degil soyle dusin leon cupra full 30 bin euro s3 60 bin euru s3 aradaki 30 bin euro fark neden sence yawrum ayrica 45 binliralik arac zatrn bunlar

Ozaman neden aynı segment arabalarda bu sorunlar yok Örneğin Corsa OPC veya diğer modeller aklıma gelmiyor....

safa ıbıza cupra aldın vag grubuna mal etmeden once b de s3 flan al bakalım aynı sıkayetlerı dıle getırcekmısın :) arabanın eksıklerını yazdın ama seat zaten yenı kasalarında dıbe vurmaya basladı,nedenı de cok basıt yenı motor tıplerının cıkması teknolojı anlamında daha fazla ozellıklerın eklenmesı arabanın b yerınde daha ucuz malzemeler kullanılmaya baslanmasına yol actı.parcalarının olmamasını yazmıssın dogus kaynaklı baslı basına o konuda haklısın arkadasımın tdı cuprasındada basınc borusu yırtıldı yenı gelene kadar 3 hafta bekledık sınır bozucu bsy.ama dedıgım gıbı sen seatın top modelını kullanyosun eger kullandıgın seat degıl de audı olsa sıkayetın sadece dogustan kaynaklı olabılırdı arabadan yana sorunun olmazdı.o yuzden vag grubundan sogumana gerek yok :)

Valla vag grubundada aynı sorunlar şimdi sen tutupta vag grubundan en üst audinin en iyi modeline bakıyorsun... Arkadasımın Audi a3 ü var otomatik 2009 adam 2 defa şanzıman 3 defa mekatronik değişti arabanın içine bin kabin seslerini duy diyorum sana sadece.... Bu arabaları bayan gibi kullanmak lazım heralde sorun cıkarmasındiye... 50 kagıt para veriyoruz sorun cıkarmasın diye diken üstünde sürüyoruz...

Yeni seatlar falan gittikce kalitesizleşiyor özellikle cupra bocalar gerçekten sorunlu oldugunu belli etmeye baslıyor kimse bunu kabullenemiyor...

Ozaman neden aynı segment arabalarda bu sorunlar yok Örneğin Corsa OPC veya diğer modeller aklıma gelmiyor....

su tıkırtı takırtı sesı muhabbetı tamamen yalıtımla alakalı,arkadasımın golf VI dsg 7 sı var 160 lık,ses seda hıc bsy yok.arabanın altına yatsan belkı bahsettıgın sesı duyarsın ama arabanın ıcıne vermıyor onu,ama ıbazada aynı durum soz konusu degıl.normal karsılıyorum seslerın gelmesı konusunu.Daha gecen semunla sanayıde basıt bsye sahıt olduk,cupranın arka davlumbazı plastık,s3 un davlumbazı kaput altındakı o motor sesı yalıtımı ıcın kullanılan malzemeden yapılmıs.ne kadar ekmek o kadar kofte.ama dogusun sorun cozmeme konusundakı ısrarculıgına lafım yok,sıfır araba alsam basıma boyle ısler gelse kesın davalık olurum bırılerı ıle

safac ne kadar konussak bos cunku aractan ıyıce sogudun ımkanın varsa cıkar arabyı elınden ozaman 207rc opc yada farklı bı aracala takas dusun bence en rahatı

Geri
Üst Alt